Krapon Kağıdı ile Kedi Merdiveni Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Krapon kağıdı ile kedi merdiveni yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Okul süslemesi yapmak için kağıt ve karton süsler kullanılmaktadır. Çocukların el becerilerinin gelişmesi açısından hazır süsler yerine kendi yapacakları dekoratif süsleri kullanmaları daha iyi olacaktır. Bu yazımızda sizlerle öncesi çocukların kolay bir şekilde yapacağı kedi merdiveni süs yapımını anlatıyoruz. Uygulamanın yapımında kullanılan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Kedi Merdiveni Yapımı

Dekoratif süs olarak kedi merdiveni yapımı oldukça kolaydır. Bu uygulamayı yapmak için ince bir yapıda olan krapon kağıdı kullanılabilir. Tek renk ya da iki farklı renkte krapon kağıdı kullanarak rengarenk süsler tasarlanabilir. Makas ile şeritler halinde kesilen kağıtların katlanması ile yapılan bu kolay el işi çalışmasını çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Kedi merdiveni sınıf süslemesi dışında özel günlerde ev süslemesi yapmak için de kullanılabilir. Evde ucuz malzemeler ile güzel bir kağıt süs yapmak isterseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Kedi Merdiveni Yapımı-1
Krapon Kağıdı ile Kedi Merdiveni Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane farklı renkte krapon kağıdı
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Bir parça ip
 • Küçük bir parça eva ya da fon kartonu
 • Kalem
 • Cetvel

Krapon kağıdını kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Kedi Merdiveni Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kedi merdiveni yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Krapon kağıdından şerit kesmekle işe başlamanız gerekiyor. Bunun için cetvel yardımı ile kağıdın üzerine istediğiniz kalınlıkta bir şerit çizin ve bunu makas ile kesin.
 • Bu şekilde farklı renkte 2 tane şerit hazırladıktan sonra uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Hazırladığınız bu şeritleri düz bir zemine alın ve birbirine dik gelecek şekilde uçlarını üst üste koyun.
 • Sonrasında şeritleri birbirinin üzerinden geçirerek istediğiniz uzunlukta örün.
 • Son olarak şeritlerin başını ve sonunu açılmamaları için yapıştırıcı ile yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kedi merdiveni süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Evadan makas ile uygun büyüklükte parçalar keserek bunlardan birini kağıt süsün altına yapıştırın. Diğer evanın ortasına delik delin ve küçük bir ip parçası kesip bunu evanın diğer tarafına geçirin. İpin çıkmaması için düğüm yaptıktan sonra parçayı kedi merdiveninin üst tarafına yapıştırın. Bu ip yardımı ile yaptığınız süsü istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda krapon kağıdı ile kedi merdiveni yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde krapon kağıdı ile güzel bir çiçek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız krapon kağıdı ile gül yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu konıda daha kolay bir çalışma tercih ederseniz krapon kağıdından kolay çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial