Kot Pantolondan Telefon Kılıfı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Kot pantolondan telefon kılıfı yapımı herkesin yapabileceği kolay ve masrafsız bir kendin yap çalışmasıdır. Hepimizin kıyıda köşede eskimiş kot pantolonu vardır. Kot pantolon kumaşı dayanıklı ve şık görünümü nedeni ile farklı şekillerde değerlendirilebilir. Biz bugün sizlere eski kot pantolonunuzu telefon kılıfı yapabileceğiniz keyifli bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Bu pratik uygulama sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken telefonunuz için de şık ve koruyucu bir kılıf yapabilirsiniz. Kot pantolondan telefon kılıfı yapmak isteyenler için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir kot pantolon
  • Makas
  • Kumaş yapıştırıcısı
  • Kumaş sertleştirici yapışkan
  • Cırt cırt

Cep telefonu kılıfı yapmak için kullanacağınız pantolon cepleri telefonun büyüklüğüne uygun olmalı. Kılıfın kapağında kullanılacak cırtcırtlar kumaş olmalı. Metal parçalar zarar verebilir.

Gerekli malzemeler temin edildikten sonra kot pantolondan telefon kılıfı nasıl yapılır? sorusunun cevabını açıklamaya geçebiliriz.

  • Kot pantolonu bir masanın üzerine alın ve arkası size dönük olacak şekilde serin. Telefon kılıfı için bu arka cepler gerekli. Bir kalem ile cepleri keseceğiniz çizgileri belirleyin. Bunu yaparken kılıfın arkasını oluşturacak cep parçası daha büyük olarak ayarlanmalı.
  • Daha sonra pantolonun ceplerini belirlediğiniz çizgilerden makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın. Cepleri aldıktan sonra artan parçayı atmayın. Bu kot kumaşını kılıfın üzerini süslemek ya da başka çalışmalarda kullanarak değerlendirebilirsiniz.
  • Keserek çıkardığınız cepleri alt ve iki kenarından kumaş yapıştırıcısı yardımı ile birbirine yapıştırın. Dikiş dikmeyi biliyorsanız yapıştırmak yerine dikerek de birleştirebilirsiniz.
  • Kenarların kıvrılmaması için buralara kumaş sertleştirici yapışkan uygulayın.
  • Yapıştırıcı iyice kuruyuncaya kadar bekleyin. Daha sonra telefonunuzu kılıfın içine koyun ve cırtcırtları yerleştireceğiniz kısımları ayarlayın. Cırtcırtların arkasındaki yapışkanlı yerleri kılıfa bastırarak yapışmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kot telefon kılıfınız hazır. Dilerseniz kılıfın üzerini süsleyebilirsiniz. Yalnız bunu yaparken telefonunuza zarar verecek sert aksesuarlar kullanmamaya özen gösterin. Süslemek için keçe parçaları en ideal malzemedir.

Telefon kılıfı yapımını yukarıda anlattık. Bu uygulamayı yapmak için dikiş dikmek gerekmediği için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bu konuda aklınıza takılan bir nokta varsa onu gidermek amacı ile aşağıda, kot pantolondan telefon kılıfı yapımı resimli anlatım veriyoruz. Bunu inceleyerek projenin ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial