Köpükten Minyatür Koltuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür koltuk yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Beyaz eşya ya da diğer eşyaların kutusunda bulunan köpükleri atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunları minyatür eşya yapmak için kullanabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, köpükten minyatür koltuk yapımı paylaşıyoruz. Çocuğunuzun oyuncak evi için sevimli bir koltuk yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse köpükten minyatür koltuk yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Köpükten Minyatür Koltuk Yapımı

Evde minyatür koltuk yapmak için karton ve plastik malzemeler kullanılmaktadır. Kartondan yapmak istediğiniz koltuğa uygun şekilde parçalar kesip bunları birbirine yapıştırarak oyuncak koltuk yapabilirsiniz. Bir pet şişenin alt kısmını keserek bunu sevimli bir koltuğa dönüştürebilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, pet şişeden minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen köpük varsa bununla da minyatür koltuk yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Köpük
 • Falçata
 • İstediğiniz renkte boya
 • Yapıştırıcı
 • 4 tane raptiye ya da boncuk

Köpükten Minyatür Koltuk Nasıl Yapılır?

Köpük ve diğer malzemeler hazır ise minyatür koltuk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak köpükten falçata yardımı ile koltuk yapmak için gerekli olan parçaları kesin.
 • Bunun için dikdörtgen veya kare şeklinde 2 tane parça hazırlamanız gerekiyor.
 • Daha sonra koltuğun kenarları için de 2 tane uygun boyutta köpük parçası kesin.
 • Hazırladığınız bu parçaları istediğiniz renkte boya ile boyayarak renklendirebilir ya da kumaş ile kaplama yapabilirsiniz.
Köpükten Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
Köpükten Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
 • Tüm parçaları hazırladıktan sonra bunları yukarıdaki resimde gördüğünüz şekilde birbirine yapıştırın.
 • Son olarak koltuğu ters çevirerek altına 4 tane boncuk yapıştırabilir ya da raptiye takabilirsiniz.

Tüm bu aşamaların ardından köpük ile minyatür koltuk yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta oyuncak koltuk yapabilirsiniz. Koltuk için şık yastıklar yapmak isterseniz evadan kestiğiniz küçük bir dikdörtgen parçayı ikiye katlayıp bunları birbirine yapıştırarak yastık yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu tür kolay minyatür eşya yapımı çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, yoğurt kabından minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial