Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Köpük tabak içine düğme ile çiçek yapımı okul öncesi çocuklar için kolay ve eğlenceli bir el işi çalışmasıdır. Evde biriktirdiğiniz düğmeler varsa çocuğunuz bunlarla köpük tabağın içine çiçekler yapabilir. Bu şekilde düğmeleri değerlendirirken çocuğunuzun el becerisinin gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı

Köpük tabak kolay boyanabildiği ve makas ile rahatlıkla kesilebildiği için okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerde küçük çocukların köpük tabak içine süsleme yapabileceği kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Sade düğme ve yapıştırıcı kullanarak yapılan bu uygulama çocukların hoşuna gidecektir. Yapacakları bu kolay çalışma sayesinde çocuklar keyifli vakit geçirebilirler. Evde düğme yoksa kağıt veya kartonları yuvarlak olarak keserek de köpük tabak içine çiçek yapılabilir. Çiçek süslemesi köpük tabak yerine karton üzerine de yapılabilir.

Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı-1
Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane köpük tabak
  • Makas
  • Düğme
  • Yapıştırıcı

Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Köpük tabak ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

  • İlk olarak elinizdeki düğme sayısına ve bunların şekillerine göre nasıl bir çiçek yapacağınızı belirlemekle işe başlamanız gerekiyor.
  • Sonraki aşamada düğmeleri köpük tabak içine tek tek yapıştırarak çiçek yapabilirsiniz.
  • Düğmelerden bir tanesini tabağın içine yapıştırdıktan sonra bunun etrafına 5 ya da 6 tane düğme yapıştırılarak çiçek yapılabilir.
  • Tabağın içine bu şekilde 2 ya da 3 tane çiçek yaptıktan sonra çiçeklerin aralarına farklı renkte birkaç tane düğme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun yaptığı bu güzel dekoratif süsü onun odasının duvarına asabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü düğme kullanılabilir. Önemli olan düğmelerin boyutunun birbirine uygun olmasıdır. İsterseniz köpük tabak içine kalp, yıldız gibi figürler çizerek çocuğunuzun farklı süslemeler yapmasını sağlayabilirsiniz. Çiçeklerin arasına düğme yapıştırmak yerine boya ile dal ve yapraklar da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu güzel uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda köpük tabak içine düğme ile çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuğunuz bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsa daha önce paylaştığımız karton tabak ile emoji yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Köpük Tabak İçine Düğme ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial