Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Konserve kutusundan kalemlik yapımı evde kolay uygulanabilecek bir geri dönüşüm çalışması olarak hoşunuza gidebilir. Okula giden çocuğunuz varsa kullandığınız konservelerin kutusundan onun çalışma masasına koymak için böyle güzel bir kalemlik yapmayı deneyebilirsiniz. Bu projenin en güzel taraflarından birisi de elinizdeki her türlü artık kumaşı değerlendirme imkanınız olması. Evdeki kalemlerin dağınık bir görünüm sergilemesini önlemek ve aradığımız zaman onları kolayca bulmak için masaların üzerine plastik ya da başka nesnelerden yapılmış kalemlikler yerleştiririz. Dışarıdan kalemlik almak yerine isterseniz evde kendiniz de dakikalar içerisinde çok güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Konserve kutusunu kalemliğe dönüştürmek isteyenler aşağıda gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane metal konserve kutusu
 • İstediğiniz renkte kumaş
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kalemliğin yapımında kullanacağınız kumaşa uygun süslemeler

Konserve Kutusundan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Konserve kutusundan kalemlik yapmak isteyenler aşağıda anlatacağımız adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak, ortaya güzel bir tasarım çıkarabilirler.

 • İlk önce kumaşı konserve kutusuna ölçerek bunun üzerini kaplayacak bir parça şeklinde kesin.
 • Sonrasında kumaşı teneke kutunun üzerine sarın ve yapışkan yardımı ile güzelce sabitleyin.
 • Bu aşamada konserve kutusundan kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. Buradan sonrasında iş kalemliğin süslemesini yapmaya kalıyor.
 • Elinizde dantel parçalar varsa bunları süsleme yapmak için kullanabilirsiniz.
 • İsterseniz süslemeleri keçe kumaş ile de yapabilirsiniz.
 • Kendi tasarımınız olan kalemliğin içine kalemleri koyduktan sonra bunu çalışma masanıza yerleştirebilirsiniz.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz örnek uygulamada çuval kumaş kullanılarak çok güzel bir tasarım yapılmış. Siz de bu konuda hayal gücünüzü kullanarak farklı kumaş ve kaplamalarla harika bir kalemliğe sahip olabilirsiniz. Kumaş kullanmak istemeyenlerin bu projeyi yapmak için başka kaplama malzemeleri de kullanmaları mümkün.

Bu çok kolay kendin yap çalışmasını evde uygulayarak sevdiklerinizin zevkine uygun kalemlikler yaparak onlara hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Eğer hazırda teneke konserve kutu yoksa rulo şeklinde sert ve dayanıklı bir nesne de kullanabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz projeyi denemek isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda konserve kutusundan kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial