Konserve Kutusundan Çiçek Saksısı Yapımı

Konserve Kutusu ve Mandaldan Çiçek Saksısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Konserve kutusundan çiçek saksısı yapımı çiçek yetiştirmeyi sevenlerin dikkatini çekebilecek bir kendin yap çalışmasıdır. Konserve gıdaların teneke kutuları bazı geri dönüşüm projeleri sayesinde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu teneke kutulardan mumluk ve kalemlik gibi birçok farklı dekor ürünü yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada da konserve kutusundan çok güzel bir çiçek saksısı yapılmış. Balkonda ya da bahçenizde saksı çiçeği yetiştiriyorsanız bu keyifli çalışmayı denemek isteyebilirsiniz. Teneke kutudan çiçek saksısı yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane boş konserve kutusu
  • Teneke kutuyu kaplamaya yetecek sayıda ahşap mandal
  • Pense
  • Silikon yapıştırıcı
  • Çiçek saksısını süslemek için kurdele ya da başka süs aksesuarları

Konserve Kutusundan Nasıl Çiçek Saksısı Yapılır?

Konserve kutusundan çiçek saksısı yapmak için ilk olarak teneke kutunun içini güzelce yıkayarak temizleyin. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayın.

  • Uygulamayı yapmaya ilk olarak mandalın parçalarını ayırmakla başlayın. Bir pense yardımı ile mandalda bulunan demir parçayı çıkarın. Bu şekilde her mandaldan iki tane ahşap parça elde edebilirsiniz.
  • Teneke kutuya yapıştıracağınız ahşap parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra isterseniz bunları boya ile renklendirebilirsiniz.
  • Mandalların düz taraflarını silikon tabancası yardımı ile teneke kutunun üzerine sabitleyin.
  • Konserve kutusunu tamamen mandal ile kapladıktan sonra dilediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kendi tasarımınız olan çiçek saksısını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı mandal yerine hobi çubuğu ya da dondurma çubuğu kullanarak da yapabilirsiniz. İsterseniz konserve kutusunun üzerini keçe ya da başka kumaşlarla da kaplamanız mümkün. Bu pratik uygulama sayesinde hem elinizdeki teneke kutuları hem de başka artık malzemeleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Çiçek saksısının üzerini mandallarla kapladıktan sonra sprey boya kullanarak kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. İsterseniz her mandalı farklı renkte boyayarak rengarenk bir tasarıma imza atabilirsiniz. Siz de evde kolay bir geri dönüşüm çalışması yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız, konserve kutusundan çiçek saksısı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Konserve Kutusu ve Mandaldan Çiçek Saksısı Yapımı
Konserve Kutusu ve Mandaldan Çiçek Saksısı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial