Koli Bandı ile Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sticker sevilen bir süsleme malzemesi olduğu için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlerle evde kolay sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede harika stickerlar yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey koli bandı. Şeffaf ve geniş bir koli bandı ile istediğiniz boyut ve desende sticker yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde koli bandı ile sticker yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Koli Bandı ile Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için uygulanabilecek en ideal yöntem koli bandı kullanmaktır. Sticker yapmak istediğiniz resimlerin üzerini koli bandı ile kaplayarak güzel bir sticker yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız sticker hem daha parlak bir görünüme sahip olacak hem de daha dayanıklı olacaktır. Bu tür bir uygulama yapmak için ilk olarak kağıdın üzerine sticker yapmak istediğiniz resimleri çizin. Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız istediğiniz resimlerin çıktısını alabilirsiniz. Evde üzerinde küçük resimler bulunan kullanmadığınız kitaplar varsa sticker yapımında bunlar da işinize yarayabilir.

Sticker Yapımı
Sticker Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Küçük renkli resimler
  • Koli bandı
  • Makas

Koli Bandı ile Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Sticker yapmak istediğiniz resimlerin kenarlarındaki fazlalıkları makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın.
  • Tüm resimleri bu şekilde hazırladıktan sonra bunları tek tek koli bandına yapıştırın.
  • Son olarak bandın kenarında biraz pay bırakarak makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra koli bandı ile sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Yaptığınız stickerları hemen kullanmayacaksanız pişirme kağıdı ya da buna benzer stickerların kolay çıkacağı bir yere yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde artık dışarıdan sticker almadan evde kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda koli ile sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız poşetten sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Koli Bandı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Koli Bandı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial