Koli Bandı ile Dekoratif Süs Yapımı

Koli Bandı ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Koli bandı ile dekoratif süs yapımı evde yapabileceğiniz çok kolay bir kendin yap uygulamasıdır. Dekorasyonda küçük ve zarif süslemeler kullanmaktan hoşlanıyorsanız bugün size bahsedeceğimiz çalışmayı yapmak isteyebilirsiniz. Küçük dekoratif süsler evde özel bir kutlama yapacağınız zamanda çok işinize yarayabilir. Evde güzel bir hobi ile uğraşmak isterseniz, koli bandı ile dekoratif süs yapımı halkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Koli Bandı ile Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı için genelde çeşitli kumaşlar, renkli kağıtlar, fon kartonu, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Dondurma çubuğu, ip ya da plastik şişelerle de çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada koli bandı ve parlak bir süsleme malzemesi olan pul kullanılmaktadır. Bu iki malzemeyi dekoratif bir süse dönüştürmek için hayal gücünüzü kullanmanız yeterlidir. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Şeffaf koli bandı
  • Pul
  • Makas
  • İnce bir ip

İsterseniz süsleme yapmak için pul yerine küçük boncuk ya da düğmeler de kullanabilirsiniz.

Koli Bandı ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen koli bandı ile dekoratif süs yapımına başlayabilirsiniz.

  • Koli bandından istediğiniz uzunlukta bir parçayı makas ile kesin.
  • Bunu düz bir yere yapışkanlı tarafı üste gelecek şekilde koyun.
  • Sonrasında bandın üzerine pulları istediğiniz şekilde koyarak yarışmalarını sağlayın.
  • Bu şekilde bandın yarısına pulları yapıştırdıktan sonra diğer yarısını pulların üzerine kapatarak yapıştırın.
  • Bu şekilde elinizde içinde pullar bulunan şerit şeklinde bir parça olacak. Bunu makas ile istediğiniz gibi keserek şekil verebilirsiniz.
  • Son olarak yaptığınız dekoratif süsün üst tarafına küçük bir delik açarak buradan ince bir ip geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Biz koli bandına pulları yapıştırdıktan sonra bunları çiçek ve baklava şeklinde kestik. Siz isterseniz farklı şekillerde de kesebilirsiniz. İsterseniz koli bandına küçük eva ya da keçe parçaları da yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yaptığınız küçük dekoratif süse anahtarlık halkası geçirerek bunu anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı yapmak isteyenler için aşağıda, koli bandı ile dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kola geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, poşetten fiyonk süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial