Koli Bandı ile Çift Taraflı Bant Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çift taraflı bant her iki yüzeyi de yapışkanlı olan farklı kalınlıktaki bant çeşitleridir. Bu bant sayesinde duvara ya da herhangi bir yüzeye istediğiniz şeyi yapıştırabilirsiniz. Duvara dekoratif ürün asarken ve evde sticker yaparken de çift taraflı bant kullanılmaktadır. İnce bir çift taraflı banda ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, koli bandı ile çift taraflı bant yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Koli Bandı ile Çift Taraflı Bant Yapımı

Evde çift taraflı bant yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntem koli bandı kullanmaktır. Bu bant geniş olduğu için uygulamayı yaparken işiniz kolaylaşacaktır. Çift taraflı bandın her iki tarafı da yapışkanlı olduğu için sizin yapmanız gereken koli bandına böyle bir şekil vermek. Yapacağınız bandın renkli olmasını isterseniz araya şerit halinde kestiğiniz renkli bir kağıt koyabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem ile sadece tek malzeme ile istediğiniz uzunlukta çift taraflı bant yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Koli bandı
  • Makas

Koli Bandı ile Çift Taraflı Bant Nasıl Yapılır?

Uygulamayı düz ve kaygan bir yüzeyde yaparsanız işiniz kolaylaşacaktır. Masanın üzerinde ya da defter kabının üzerinde uygulamayı yapabilirsiniz. Koli bandı ile çift taraflı bant yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile koli bandından istediğiniz uzunlukta bir parça kesin.
  • Koli bandını kestikten sonra bunu yapışkanlı tarafı üstlerde kalacak bir rulo haline getirmeniz gerekiyor.
Çift Taraflı Bant Yapımı Resimli Anlatım
Çift Taraflı Bant Yapımı Resimli Anlatım
  •  Bunun için koli bandını enlemesine tutun ve bu sırada yapışkanlı tarafı altta olsun.
  • Daha sonra bandı dikkatli bir şekilde yapışkanlı yeri dışa gelecek şekilde katlayın.
  • Bu şekilde elinizde alt ve üst kısmı yapışkanlı ( çift taraflı ) bant olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra çift taraflı bant yapımı tamamdır. Bu bandı makas ile istediğiniz boyutta keserek kullanabilirsiniz. Çift taraflı bandı uzun yaptıysanız kullandıktan sonra geri kalanını bitmiş bir bandın rulosuna veya pişirme kağıdına yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz. Kolay gelsin. Evde çift taraflı bant yapmak için uygulayabileceğiniz kolay yöntemleri aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde desenli bant yapmak isterseniz, transparan desenli bant yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial