Kolay Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay sticker yapımı başlığı altında evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntem sayesinde dışarıdan sticker almak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz. Kendi yapacağınız sticker ile kalem kutusu, çanta, defter ve kitap kaplarını süsleyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay Sticker Yapımı

Evde kolay sticker yapmak için içinde küçük resimler bulunan kitap ve dergileri tercih edebilirsiniz. Bunlardan keseceğiniz resimlerin üzerini koli bandı ile kaplayarak stickerların hem daha parlak görünmesini hem de dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kitaptan kesilen emoji şeklindeki resimler kullanılarak emoji sticker yapılmış. Siz de anlatacağımız yöntemi uygulayarak evde harika stickerlar yapabilirsiniz.

Emoji Sticker
Emoji Sticker

Gerekli Malzemeler

  •  Uygun boyutta resimler
  • Koli bandı
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Elinizde çift taraflı bant yoksa yapacağınız stickerın arkasına yapıştırıcı sürerek de bunu kullanabilirsiniz. Stickerları daha sonra kullanmak isterseniz bunları pişirme kağıdına çift taraflı bant ile yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz.

Evde Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise sticker yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kitap veya dergiden sticker yapımında kullanmak istediğiniz resimleri makas ile kesin.
  • Kestiğiniz resimlerin üzerine koli bandını hava almamasına dikkat ederek yapıştırın.
  • Daha sonra kenarlardan biraz pay bırakarak bunları dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda sticker yaptıktan sonra bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Elinizde çift taraflı bant yoksa arkalarına yapıştırıcı sürerek de kullanabilirsiniz. İsterseniz resmin üzerine yapıştırdığınız koli bandını keserken pay bırakarak bu şekilde de istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Yaptığınız stickerları hemen kullanmayacaksanız bunları pişirme kağıdına yapıştırarak daha sonra kullanmak üzere muhafaza edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde sticker yapımı hakkında işinizi kolaylaştıracak bir kendin yap çalışması paylaştık. Siz de bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyerek uygulamanın detaylarını öğrenebilirsiniz. Farklı bir malzeme ile sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız poşet ile sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial