Kolay Patik Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Kolay patik modelleri adı altında, tığ ya da şiş ile örgü örmekten hoşlanan bayanların rahatlıkla yapabileceği örnekleri bu yazımızda bir araya topladık. Az ip ile kısa sürede tamamlanan patikler bayanların kışın vazgeçilmez aksesuarları arasındadır. Marifetli bayanların hayal güçlerini çalıştırarak ürettikleri çok güzel patik modelleri vardır. Eskilerin 5 şiş ile ördüğü patikleri yapmak zor ve zahmetli olduğundan günümüzde 2 şiş ya da tığ ile örülen çok kolay ve şık patikler bulunmaktadır. Siz de soğuk havalarda ayağınızı sıcak tutacak güzel bir patik örmek isterseniz bunun için en uygun tercih kolay patik modelleri olacaktır.

2017 Bayan Örgü Patik Modelleri

Tek renk yada farklı renklerde yapacağınız patiklerle elinizin hünerini gözler önüne serebilirsiniz. Kolay patik modelleri arasında lastik, haroşa gibi kolay teknikler içeren tasarımların hepsi birbirinden şık görünümü ile insanı örgü örmeye teşvik ediyor. Kare veya yuvarlak motifler kullanılarak yapılan örgü patikler ise zarif görünümleri ile dikkat çekiyor. Parçalar halinde örülerek daha sonradan birleştirilen modellerin yapımı daha kolay olduğu için çoğunluğun tercihi bu modern tasarımlardan yana oluyor. Tek parça halinde örülen patikler ise örnekleri ile göze hitap ediyor. Tığ işi patiklerde sık iğne ve trabzanlar yoğunlukta olsa da, delikli modeller de mevcut.

Kolay patik örnekleri arasında ayakkabı, çarık ya da bot görünümlü birçok model bulunmakta. Bilekten ya da üstten düğme ile bağlanan bazı modeller son yıllarda patik tanımını değiştiren tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Sizin yapmanız gereken patiğin rengine karar vermek. Rengi belirledikten sonra patiklik ip ya da farklı bir ip almak. Sonrasında ipe uygun kalınlıkta tığ ya da şiş ile modeli uygulayarak kendi el emeğinizle patiğinizi örebilirsiniz.

Örgüye yeni başladıysanız motiflerle yapılan patik modellerini tığ ile kolaylıkla örebilirsiniz. Şiş ile patik yapmak isterseniz o zaman da zarf patik ya da parçaları örülerek sonradan birleştirilen modeller arasından bir tercih yapabilirsiniz. Daha önceden tığ ya da şiş ile örülen kolay patik modellerinin yapılışlarını anlattığımız yazılarımız da var. Bunlara göz atarak seçtiğiniz patik modelini daha rahat örebilirsiniz.

Kendiniz ve sevdikleriniz için patik örmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız kolay patik örnekleri arasından beğendiğinizi yapabilirsiniz. Bu birbirinden güzel patikleri çeyizlik olarak da kullanabilirsiniz. El oyalayan ve yapması zor olan modeller yerine kolay örülebilen ve şıklığı ile sizi memnun edecek modelleri bir araya toplamaya çalıştık. Bu modeller arasında zevkinize hitap eden modeller bulacağınızı umuyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial