Kolay Oyuncak Göz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay oyuncak göz yapımı paylaşıyoruz. Evde yapacağınız oyuncak bebek ve okul öncesi etkinliklerde oyuncak göz gerekli olmaktadır. Bu sevimli gözleri dışarıdan almak yerine evde kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için şeffaf ilaç ambalajı ve eva gibi malzemeler yeterlidir. Bu kolay yöntem sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz renkte oyuncak göz yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkındaki detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oyuncak Göz Nasıl Yapılır?

Evde oyuncak göz yapmak için düğme, boncuk, kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Gerçeğine yakın göz yapmak isterseniz boş bir ilaç ambalajı kullanabilirsiniz. Ambalajı makas ile kenarlarından keserek daire şekline getirin. Bu parça oyuncak gözün şeffaf kısmını oluşturacak. Bunun içine istediğiniz renkte küçük bir boncuk ya da eva parçası koyabilirsiniz. Sonrasında bunun arkasına beyaz kağıt ya da karton yapıştırarak oyuncak göz yapabilirsiniz. Uygulamayı daha kolay bir şekilde yapmak isterseniz yapışkanlı eva kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İlaç ambalajı
  • Arkası yapışkanlı beyaz eva
  • Siyah eva
  • Kağıt deleceği
  • Makas

Oyuncak Göz Nasıl Yapılır?

İlaç ambalajı ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak göz yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlaç ambalajının kenarını makas ile keserek bundan iki tane yuvarlak parça çıkarın.
  • Siyah evadan kağıt deleceği ile iki tane yuvarlak parça çıkarın.
Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
  • Beyaz evanın üzerine ilaç ambalajından kestiğiniz parçayı yapıştırarak hafifçe bastırın.
  • Son olarak kenarlarda kalan beyaz eva parçalarını makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra ilaç kabından göz yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına yapıştırıcı sürerek ya da çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız göz sabit olacaktır. Hareketli göz yapmak isterseniz beyaz yapışkanlı eva yerine kağıt kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, evde oynar göz nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntem ile evde rengarenk oyuncak gözler yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda oyuncak göz yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial