Minyatür Tava Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde oyuncak tava yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük kız çocukları oyuncak mutfak eşyalarını çok severler. Kız çocuğunuz varsa onun oynaması için evde beraber minyatür mutfak eşyası yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda kolay minyatür tava yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede sevimli bir minyatür tava yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay Minyatür Tava Yapımı

Evde minyatür tava yapmak için uygun boyutta plastik ve metal malzemeler kullanabilirsiniz. Metal malzeme ile tava yapmak için biten tealigt mumların kabını tercih edebilirsiniz. Minyatür tava yapmak için plastik malzeme kullanmak isterseniz pet şişe kapakları şekil ve boyut yönünden oldukça idealdir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada pet şişe kapağı kullanılarak minyatür tava yapılmış. Kullanacağınız plastik kapağı boyamak isterseniz oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz. İsterseniz tavanın üzerine desenli bant ile şerit şeklinde süsleme yapabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Tava
Pet Şişe Kapağından Tava

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe kapağı
  • Balon çubuğu ya da ahşap çubuk
  • Makas
  • Siyah bant veya oje
  • Silikon tabancası

Minyatür Tava Nasıl Yapılır?

Pet şişe kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tava yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak tavanın sapını hazırlamakla işe başlamanız gerekiyor. Bunun için makas yardımı ile balon çubuğundan uygun boyutta bir parça kesin.
  • Sap olarak hazırladığınız bu parçanın üzerini siyah bant veya desenli bant ile kaplayın. İsterseniz kaplama yapmak yerine çubuğu siyah oje ile de boyayabilirsiniz.
Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde tavanın sapını yaptıktan sonra bunu silikon tabancası yardımı ile pet şişe kapağının yan tarafına yapıştırın.
  • İsterseniz sapını monte ettiğiniz tavanın dış tarafına süsleme yapabilirsiniz. Elinizde siyah oje varsa tavanın içini bununla boyayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tava yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde farklı renkte kapaklar kullanarak rengarenk minyatür tavalar yapabilirsiniz. Evde sevimli bir oyuncak tava yapmak isteyenler için aşağıda Barbie için minyatür tava yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay minyatür mutfak eşyaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial