Kolay Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay gece lambası yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Loş ışık veren gece lambası kullanmaktan hoşlanıyorsanız anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Evde boş süt veya meyve suyu kutusu varsa sizde kısa sürede sevimli bir lamba tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde boş karton kutuları çöpe atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Süt kutusundan kolay lamba yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Lamba Yapımı

Evde gece lambası yapmak için kolay bir yöntem uygulamak isterseniz içine lamba sığacak boyutta bir karton kutu kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmalar için ayakkabı kutusu, süt ve meyve suyu kutuları uygundur. Sizinle paylaşacağımız örnek çalışmada üzerinde sevimli bir inek resmi bulunan süt kutusu kullanılmıştır. Bunun yerine üzerinde meyve resimleri bulunan meyve suyu kutusu da olabilir. Elinizde düz bir kutu varsa kalpli gece  lambası yapımı yazımıza göz atıp, oradaki çalışmayı yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denediğinizde sonuç sizi memnun edecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Süt veya meyve meyve suyu kutusu
  • İğne
  • Çöp şiş çubuğu
  • Falçata
  • Led ışık

Elinizde led ışık yoksa pilli tealight mum da kullanabilirsiniz.

Süt Kutusundan Lamba Yapımı

Süt kutusu ve diğer malzemeler hazır ise gece lambası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak resim ve yazıların üzerine iğne ile delikler açın. Bunu yaparken aralarda biraz boşluk bırakmaya dikkat etmelisiniz.
  • Açtığınız deliklerin içine çöp şiş çubuğu sokarak bunları genişletin.
  • Bu şekilde desenleri hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Kolay Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Süt kutusunun arkasını çevirin ve alttan üç kenara kesik yaparak resimdeki gibi kapak yapın.
  • Led ışığı kapaktan içeri koyun ve kapağı kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra süt kutusu ile lamba yapımı tamamdır. Sevimli lambanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böyle bir lamba çocuk odasına ayrı bir güzellik katabilir. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde loş ışık veren şık bir lamba yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı başka bir malzeme ile yapmak isterseniz, kola kutusundan barbie lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial