Kolay Kapı Süsü Yapımı

Kolay Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay kapı süsü yapımı çok pratik bir kendin yap çalışması olduğu için evde keyif alarak uygulayabilirsiniz. Kapı süsü günümüzde sıkça kullanılan bir dekor ürünüdür. Balkon kapısı ve mutfak kapısında boncuk ya da farklı malzemelerde yapılmış dekoratif kapı süsleri kullanılmaktadır. Bazı marifetli bayanlar bu kapı perdelerini kendileri yapmaktadır. Siz de evde kendi kapı perdenizi tasarlamak isterseniz bugün paylaşacağımız uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta rengarenk puantiyeler ile yapacağınız bu kapı süsünü kullanmak çok hoşunuza gidebilir. Evde kolay bir şekilde kapı perdesi yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Siyah ince bir ip
  • Bant
  • Ahşap ya da plastik bir askı

Fon Kartonu ile Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

Fon kartonundan kapı süsü yapmak için öncelikle faklı büyüklükte yuvarlak şekiller yapmanız gerekiyor. Bunların hepsinin aynı büyüklükte olmaları için  metal para, çay tabağı gibi yuvarlak nesneleri kullanabilirsiniz. Elinizde yeterli sayıda yuvarlak olduktan sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

  • İpten uzun bir parça kesin ve bunu masanın üzerine alın.
  • Daha sonra puantiye şeklinde yapmış olduğunuz yuvarlak kartonları aralarında biraz boşluk bırakarak bant yardımı ile ipin üzerine yapıştırın.
  • Bu uzun ipi ikiye katlayın ve askıya bağlayarak sabitleyin.
  • Bu şekilde kapıyı kaplayacak genişlikte bir perde oluşturarak uygulamayı tamamlayın.

Aynı uygulamayı fon kartonu yerine keçe kullanarak da yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz kapı süsü yapımı için parlak kağıtlar da kullanabilirsiniz. İsterseniz perde yapımı için yuvarlak yerine başka geometrik şekiller de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çocuğunuz varsa bu eğlenceli çalışmayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Elinizde atılmayı bekleyen karton kutular varsa bunlardan keseceğiniz yuvarlak parçaları istediğiniz renklerde boyayarak da çok güzel bir perde yapabilirsiniz. Siz de bu uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız dekoratif kapı süsü örneğini inceleyerek konu hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Kolay Kapı Süsü Yapımı
Kolay Kapı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial