Kolay Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Kolay Kalpli Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay kalpli kitap ayracı yapımı herkesin rahatlıkla yapabileceği bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Evde kendin yap çalışmaları yapanların en çok denediği uygulamalardan birisi de kitap ayracı yapımıdır. Kendin yap kategorimizde evde kitap ayracı yapmanıza yardımcı olacak birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Kitap ayracı yapımında kağıt, karton, keçe ve eva gibi birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Tıpkı malzeme çeşitliliği gibi kitap ayracı modelleri konusunda da pek çok seçenek bulunmaktadır. Evde kalp şeklinde güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Kalpli kitap ayracı yapmak için elinizdeki deri, keçe ya da eva gibi başka çalışmalardan kalan malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Kendi yapacağınız kalpli şeklindeki kitap ayraçlarını sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Böyle bir hediye onları çok mutlu edebilir. Son dönemlerde küçük kitap ayraçları daha çok tercih edildiğinden bu uygulamayı sizlerle paylaşmak istedik. Evde kalpli kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Deri, keçe ya da eva
  • Kalp şeklinde bir kalıp
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • İğne ve iplik

Kalp şeklindeki kalıp kitabın sayfalarına tutturulacağı için bu işi görecek boyutta olmalı.

Kitap Ayracı Yapımı

Kitap ayracını yapmak için önce kalp kalıbını deri parçasının üzerine yerleştirin ve iz sabunu ile etrafından geçerek şekli çıkarın. Bu şekilde 2 tane kalp yaptıktan sonra bunları makas ile keserek çıkarın.

Kalpli Kitap Ayracı
Kalpli Kitap Ayracı

Bu iki kalbi ters tarafları birbirine bakacak şekilde üst üste koyun. Sonrasında bir uçtan diğer uca kadar dikin. Bunu yaparken kalbin üst tarafını değil sadece yanlarını dikmeniz gerekiyor. Dikiş makinesi varsa işiniz daha kolay olacaktır. Eğer makineniz yoksa elde de dikebilirsiniz.

Kalpli Kitap Ayracı-1
Kalpli Kitap Ayracı-1

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli ayracı kitap sayfalarına takarak kaldığınız yeri belli edebilirsiniz. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kurdele ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kolay Kalpli Kitap Ayracı Yapımı
Kolay Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

İsterseniz kitap ayracını yaparken kalp yerine başka bir figür de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Bu yazımızda sizlerle kalpli kitap ayracı yapımı başlığı altında kolay bir kendin yap çalışması paylaştık. Siz de bu keyifli uygulamayı evde denemek isterseniz paylaştığımız görsellerden faydalanabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial