Kolay Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar kalem süsü kullanmayı severler. Çocuğunuz için sevimli bir kalem süsüne ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bugün sizlerle kolay kalem süsü yapımı başlığı altında evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde çocuğunuz ya da kendiniz için güzel bir kalem süsü yapabilirsiniz. Tek bir malzeme ile kalem başlığı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapmak için kağıt, fon kartonu, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle eva ile yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Sizin tek yapmanız gereken ne renk eva kullanacağınıza karar vermek. Uygulamayı istediğiniz renkte düz eva ile yapabileceğiniz gibi simli veya desenli eva ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas

Eva ile Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise kalem süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak eva ile yapacağınız kalem süsüne uygun boyutta bir daire hazırlayın.
  • Bunun için evanın üzerine daire şeklinde bir nesne koyup bunun etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek güzelce kesin.
Kolay Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kalem süsünü hazırladıktan sonra bunu ortadan ikiye katlayın ve kat yerine makas ile resimde gördüğünüz şekilde iki tane kesik yapın.
  • Makas ile yapacağınız bu kesikler kalemin sığacağı boyutta olmalıdır.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kolay kalem süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Süsü kalemdeki kesiklere geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem ile evde zorlanmadan kalem süsü yapabilirsiniz. İsterseniz evanın üzerine daire yerine çiçek, kalp ve yıldız gibi şekiller çizerek de kalem süsü yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, eva ile kolay kalem süsü yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial