Kolay Kalem Başlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle kolay kalem başlığı yapımı altında evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kalem başlığı öğrencilerin sevdiği bir okul malzemesidir. Farklı renk ve tasarımdaki kalem süsleri özellikle okula yeni başlayan çocukların çok hoşuna gitmektedir. Sizin de güzel bir kalem başlığına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Kalem Başlığı Yapımı

Evde kalem başlığı yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tarz malzemeler kullanılarak çiçek, yıldız, kalp ve sevimli hayvan figürleri olan kalem süsleri yapılabilir. Kolay kalem süsü yapmak için kullanacağınız malzemenin üzerine istediğiniz resmi çizip makas ile kestikten sonra kalemi geçirmek için kesik yapabilirsiniz. Kolay kalem süsü yapımı için diğer bir kolay yöntem ise aynı figürden iki tane hazırlamak. Kalemin tepesine ince şerit halinde bir kağıt sardıktan sonra bunun iki tarafına yaptığınız figürü yapıştırmak. Bu şekilde evde istediğiniz renk ve modelde çok güzel kalem süsleri hazırlayabilirsiniz.

Eva kalem Başlığı
Eva kalem Başlığı

Gerekli Malzemeler

  • Yapışkanlı eva
  • Kağıt
  • Bant
  • Makas
  • Renkli kalemler

Eva ile Kalem Başlığı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise eva ile kalem başlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak eva üzerine istediğiniz herhangi bir şekilden iki tane çizerek kesin. Evaları keserken yapışkanlı taraflarının birbirine denk geleceğini göz önüne alıp şablonu bir ters bir de düzden çizerek kesin.
  • Kullanacağınız kalemin tepe kısmına küçük ince şerit halinde bir kağıt sarın. Bu kağıdı bant ile yapıştırın.
Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında kestiğiniz evalardan birisinin yapışkanını çıkarın. Sardığınız kağıt evanın ortasına yapışacak şekilde yerleştirin. Diğer eva parçasının da yapışkanını açıp simetrik olacak şekilde yapıştırın. Üzerine hafifçe bastırarak evaları birbirine yapışmasını sağlayın.
  • Uygulamanın yapımında simli eva kullanacaksanız, detaylandırma ve ekstra renk vermek için başka eva parçaları yapıştırabilirsiniz.
  • Eğer normal eva kullanacaksanız, renkli kalemler ile süsleme ve desen yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kalem başlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Hemen kaleme takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kolay kalem başlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem ile eva kalem başlığı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kolay kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial