Kolay Işıklı Dekor Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde ışıklı dekor yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Gece odanızda rahatlatıcı bir dekor oluşturmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Kendi yaptığınız ışıklı dekoru kullanmak size ayrı bir zevk verebilir. Ekstra masraf yapmadan elinizdeki malzemeleri kullanarak güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz kolay ışıklı dekor yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Işıklı Dekor Yapımı

Evde ışıklı dekor yapmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu tür uygulamalarda genelde led ışık kullanılmaktadır. Elinizde led ışık yoksa telefonunuzu kullanarak ışıklandırma yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan renkli ışık videosu açmanız yeterlidir. Yapacağınız delikli oda dekorunu telefonun önüne yerleştirdiğinizde rengarenk bir ışık şöleni başlayacaktır. Bu kendin yap çalışması sayesinde evdeki boş karton kutu ve yumurta kartonunu da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Daha büyük bir ışıklı dekor yapmak isterseniz telefon yerine tableti ışıklandırma yapmak için kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Karton parçası
 • Kalem
 • İğne ya da raptiye
 • Çöp şiş çubuğu
 • Yumurta kartonu

Kolay Işıklı Dekor Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ışıklı dekor yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak karton kutuyu düz bir şekilde açın ve telefonu bunun üzerine yerleştirerek etrafından kalem ile geçin.
 • Çizgilerin üzerinden geçerek makas ile kesin.
 • Bu şekilde dekorun zeminini hazırladıktan sonra kartonun üzerine kurşun kalem ile kuş ya da başka bir resim çizin.
Kolay Işıklı Dekor Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Işıklı Dekor Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu çizgilerin üzerine raptiye ya da iğne ile delikler alın. Bu delikler arasında biraz mesafe bırakmayı unutmayın.
 • Açtığınız deliklerin daha geniş olması için üzerlerinden çöp şiş çubuğu ile geçebilirsiniz.
 • Yumurta kolisini resimde gördüğünüz gibi keserek telefon ve karton dekoru koymak için stand yapın. Uygulamanın detayları için yumurta kartonundan telefon standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta kolisi ile telefon standı yaptıktan sonra ışıklı oda dekoru oluşturmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuzdan renkli ışık videosu açın. Daha sonra telefonu standa yerleştirin. Telefonun önüne de delik açtığınız kartonu yerleştirin. Tüm bu aşamalardan sonra rengarenk ışık şöleninin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde istediğiniz zaman odanızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde dekoratif lamba yapmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial