Kolay İncili Toka Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Kolay incili toka yapımı, özel günlerde şıklığınızı tamamlamaya yardımcı olacak çok güzel tokalar yapmanız için hazırladığımız güzel bir çalışma. Özel bir davete katılacağınız zaman kıyafetiniz kadar saçlarınızın da dikkat çekmesini istiyorsanız bu pratik uygulamayı yapabilirsiniz. Saç yapmanın en kolay yolu incili toka kullanmaktır. Dışarıdan alacağınız bu tokalar pahalıya gelebilir. Bunun yerine evde kendiniz de birbirinden güzel incili tokalar yapabilirsiniz. Evde incili toka yapımı ile ilgili birçok kendin yap çalışması var. Biz bugün sizlerle bunlardan en kolay olanını paylaşıyoruz. Kendinizin ya da kızınızın saçlarını incili tokalarla süslemek istiyorsanız aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane siyah tel toka
  • 1 tane istediğiniz büyüklükte inci boncuk
  • Takı yapımında kullanılan ince tel
  • Makas

Yapacağınız incili toka sayısına göre malzeme oranını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Şimdi gelelim incili toka nasıl yapılır? sorusunun cevabına.

  • İnce telden makas yardımı ile bir miktar kesin ve bunu siyah tel tokanın içinden geçirin.
  • İki kat yaptığınız teli birbirine dolayarak sıkı bir şekilde sarın.
  • Teli boncuğa yetecek kadar  bu şekilde burduktan sonra inci boncuğu takın ve hemen bitiminden tel tokaya düğüm atarak sabitleyin. Telin fazlalığını makas ile kestikten sonra incili tokanızı hemen kullanabilirsiniz.

Kolay incili toka yapımı bu şekilde olup, isterseniz aynı yöntemi kullanarak iki veya daha fazla sayıda inci boncuk takarak farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Siyah tokayı süslemek için inci boncuk yerine farklı boncuklar da kullanabilirsiniz. Kendi yapmış olduğunuz tokaları abiye topuzlarınızı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu çalışmada ince detaylar olmadığı için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Evde bulunan uygun boyuttaki tüm boncuklar bu şekilde toka süslemesi yapmak için uygundur. Evde boncuk yoksa tuhafiye ya da takı malzemesi satan yerlerden inci boncuk temin edebilirsiniz. Böyle güzel ve zarif bir tokaya her bayan ihtiyaç duyabileceği için kendinizle birlikte sevdiklerinize de yaparak onları mutlu edebilirsiniz.

Konuyu özetlemek adına aşağıda kolay incili toka yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu görselleri inceleyerek siz de evde kendiniz ve sevdikleriniz için birbirinden güzel tokalar yapabilirsiniz.

Kolay İncili Toka Yapımı
Kolay İncili Toka Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial