Kolay Fransız Manikürü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fransız manikürü tırnakların daha bakımlı ve güzel görünmesini sağladığı için bayanlar sıkça tercih etmektedir. Tırnakların uçlarının beyaz çizgi şeklinde, geri kalanının da saydam beyaz ya da  nude tonlarında boyanmasına fransız manikürü denilmektedir. French manikür olarak da bilinen bu tırnak boyama tekniğinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Klasik fransız maniküründe tırnak uçları beyaz olmasına rağmen farklı renklerde oje de tercih edilebilir. Siz de bakımlı görünen güzel tırnaklara sahip olmak için bu yöntemi uygulamak isterseniz, kolay fransız manikürü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Fransız Manikürü Yapımı

Fransız manikürü hem kısa hem de uzun tırnaklara uygulanabilme özelliğine sahiptir. Kısa tırnaklarınızı daha uzun göstermek isterseniz bu manikür yöntemini deneyebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde french manikür yapmak isterseniz bunun için size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için taban ve uçlara uygulamak için 2 tane oje gerekmektedir. Sadece bu iki malzeme ile kısa sürede harika tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnağınıza taban oje sürdükten sonra avcunuzun kenarına süreceğiniz beyaz ojeye tırnak uçlarınızı batırarak kolaylıkla fransız manikürü yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Taban oje olarak pudra, beyaz ya da pembe olarak tırnak renginize uygun bir ton tercih edebilirsiniz.
  • Tırnak uçları için beyaz oje

Bunların dışında parmakların kenarında ya da uçlarında oje kalıntıları olursa temizlemek için kesik uçlu nail art fırçası ya da kulak temizleme çubuğu ve aseton gerekmektedir.

Kolay Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Ojeler hazır ise fransız manikürü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tırnaklarınıza bir ya da iki kat taban oje sürün.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra tırnak uçlarını boyamaya geçebilirsiniz.
  • Beyaz oje ile frech manikür yapmak için avuç kenarınıza biraz beyaz oje sürün. Uygulamayı rahat yapabilmek için ojenin çok ince kat olmamasına dikkat etmelisiniz.
Kolay Fransız Manikürü Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Fransız Manikürü Yapımı Resimli Anlatım
  •  Ardından diğer elinizdeki tırnaklarınızın uçlarını bu ojenin olduğu kısma batırıp hafif öne doğru ittirerek beyaza boyanmalarını sağlayın.
  • Tırnaklarınızın kenar kısımlarında kalan boşluklar içinse tırnaklarınızı sağa sola eğerek renklendirmeyi yapabilirsiniz.
  • Aynı uygulamayı diğer elinizin tırnaklarına da yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra fransız manikürü yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz taban ojeden bir kat daha sürebilirsiniz. Uygulama sırasında tırnaklarınızın kenarında ya da uç kısımlarında oje kalıntıları olabilir. Nail art fırçası ya da kulak çubuğunu asetona batırarak bu kalıntıları çıkarabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde nail art yapmak isterseniz, tel toka ile nail art nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial