Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle salon ya da oturma odasının dekorasyonunda kullanabileceğiniz kolay duvar süsü yapımı hakkında bilgi paylaşıyoruz. Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Sadece kağıt ve eva kullanarak yapacağınız dekoratif süs şık görünümü ile çok hoşunuza gidebilir. Eva ile kolay bir şekilde çiçekli duvar süsü yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kolay Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada düz beyaz kağıt ve eva kullanılarak çiçek desenli duvar süsü yapılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları duvar süsü yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çiçekleri yapmak için düz ya da simli eva kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra duvar süsü yapımına geçebiliriz.

Çiçekli Duvar Süsü
Çiçekli Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kağıt
  • Birkaç farklı renkte arkası yapışkanlı eva
  • Yeşil renkli eva ( çiçeklerin sapını yapmak için )
  • Kağıt deleceği
  • Kağıdı yapıştırmak için karton

Bunların dışında kenarlara süsleme yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz.

Eva ile Çiçekli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise çiçekli duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Kağıdı bütün olarak kullanmayacaksanız uygulama öncesinde bunu makas ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz.

  • İlk olarak çiçeğin parçalarını hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Tek bir çiçek yapmak için evayı kağıt deleceği ile delerek 7 tane yuvarlak parça hazırlayın. Bunlardan birisi çiçeğin ortasını oluşturacağı için farklı renkte olmalıdır.
  • Bu şekilde yapacağınız çiçek sayısına göre parçaları hazırladıktan sonra bunları kağıdın üzerine çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın.
  • Son olarak dalları yapmak için yeşil evadan makas yardımı ile ince şeritler kesin ve bunları çiçeklerin arasına güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile çiçekli duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz kağıdın kenarına desenli bant yapıştırarak çerçeve yapabilirsiniz. En son kağıdı bir kartona yapıştırıp arkasına ip ile halka yaparak veya çift taraflı bant ile duvara asabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile çiçekli duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem uygulayarak duvar süsü yapmak isterseniz karton kutudan çiçekli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial