Kolay Çanta Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çanta süsü kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Çatal iğne ve boncuk kullanarak yapacağınız çanta süsü şık görünümü ile dikkat çekecektir. Evde çanta süsü yapmak için çok güzel örgü çanta süsü modelleri bulunsa da herkes örgü örmeyi bilmeyebilir. Keçe ve eva gibi malzemelerle yapmak için de el becerinize güvenmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kolay çanta süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kolay Çanta Süsü Yapımı

Evde kolay bir şekilde çanta süsü yapmak isterseniz çatal iğne ve boncuk kullanabilirsiniz. Elinizde bulunan normal ve şekilli boncukları kullanarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Boncuklu çanta süsünü okul çantası da dahil olmak üzere her çeşit çantada kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntem ile fermuar süsü ve anahtarlık da yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için de bu güzel aksesuardan yaparak onlara hediye edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çatal iğne
  • Boncuk

Uygulamanın yapımında çatal iğneden geçebilecek her türlü boncuk ve aksesuarı kullanabilirsiniz. Çatal iğne olarak da her boyutta iğneyi kullanabilirsiniz.

Çatal İğne ile Çanta Süsü Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede zevkinize uygun bir çanta süsü yapabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncukları nasıl sıralayacağınıza karar verdikten sonra çatal iğneyi açın ve boncukları sıralayın.
  • Çatal iğneye boncukları tek renk sıralayıp araya başka bir boncuk koyabilirsiniz.
Çanta Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Çanta Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • İsterseniz birkaç tane büyük boncuk kullanarak da aksesuarı yapabilirsiniz.
  • Elinizde şekilli boncuklar ya da harfli boncuklar varsa bunları da kullanabilirsiniz.
  • Boncukları sıralarken iğnenin kapanması için biraz boşluk bırakmayı unutmayın.

Tüm boncukları sıraladıktan sonra çatal iğneyi kapatın ve yeni çanta süsü kullanıma hazır. Bu kolay yöntem sayesinde yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi güzel aksesuarlar yapabilirsiniz. Çanta süslerini tek olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunların hepsini bir çengelli iğneye geçirerek de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde minik kolye ucu gibi bir aksesuar varsa bunu da boncukların arasına geçirerek farklı bir tasarım yapabilirsiniz. Bu aksesuarlar kolye ve küpe yapımı içinde kullanılabilir. Evde güzel bir fermuar süsü yapmak isterseniz, silikon ile fermuar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial