Sosyal medyada paylaş

Kolay bileklik yapımı keyif alarak yapabileceğiniz bir hobi çalışmasıdır. Bileklik herkesin en sevdiği kişiye özel aksesuarlarından birisidir. Güzel görünümü ve hesaplı olması nedeniyle çeşit çeşit bileklikler alırız. Bugün sizlere anlatacağımız kolay bileklik yapımı sayesinde artık kendi zevkinize uygun bilekliği evde de yapabilirsiniz. Kendi el emeğinizle yaptığınız bileklik sizin için özel bir aksesuar olacaktır. Farklı malzeme ve yöntemler kullanılarak yapılan pek çok bileklik modeli vardır. Biz size bunlar arasından az malzeme ile kolay bir şekilde yapabileceğiniz çok zarif bir bileklik modeli seçtik. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay bileklik yapımını anlatmaya başlıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Kolay Bileklik Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane istediğiniz renk bileklik ipi
  • Ortası delik ya da iki ucunda ipleri geçirmek için yer olan herhangi küçük bir aksesuar
  • Makas
  • Mum

Bilekliğin yapımı için tercih edeceğiniz ipin kalınlığını, ortasında kullanacağınız aksesuara göre seçmelisiniz. Halka şeklinde bir aksesuar kullanmayı düşünüyorsanız, istediğiniz kalınlıkta ip kullanabilirsiniz. Eğer aksesuarın ortasında boşluk yoksa ve ipi kenarlarındaki halkalardan geçirecekseniz o zaman daha ince bir ip kullanmanız gerekir.

Kolay Bileklik Nasıl Yapılır?

  • Bileklik ipinden iki parçayı makas yardımı ile kesin. Bu ipleri ortadan ikiye katlayacağınız için biraz uzun tutmanız gerekiyor.
  • İplerden bir tanesini ortadan ikiye katlayın. Sonrasında ipi metal aksesuarın içinden geçirerek resimde gördüğünüz gibi bir düğüm atın.
  • Diğer ipi de aksesuarın öbür tarafına aynı şekilde düğüm atarak sabitleyin.
  • Bilekliği kolunuza göre ölçün ve resimdeki gibi düğüm atın.
  • Bir mumu yakın ve iplerin açık olan ucunu bunun ateşine tutarak biraz eritin. Sonra dikkatli bir şekilde parmaklarınızla hafifçe bastırın. Bu şekilde ipin ucunun açılmasını önledikten sonra bilekliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilekliğin ortasında halka şeklinde aksesuar kullanırsanız çalışmayı daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için düz bir yüzüğünüz varsa onu da kullanabilirsiniz. Bunun dışında kalpli, çiçekli ve daha birçok farklı desenli aksesuar kullanarak, kendi zevkinize uygun bileklik yapabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız kolay bileklik yapımı resimli anlatım sayesinde siz de kendiniz ve sevdikleriniz için böyle güzel bileklikler yapabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa kendinize yapacağınız bileklikten onun için de bir tane yaparak, onu mutlu edebilirsiniz.

Kolay Bileklik Yapım Aşaması
Kolay Bileklik Yapım Aşaması
Kolay Bileklik Yapmak
Kolay Bileklik Yapmak
Kolay Bileklik Yapım Aşamaları
Kolay Bileklik Yapım Aşamaları

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial