Kolay Bileklik Takma Yöntemi
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay bileklik takma yöntemlerinden birini paylaşıyoruz. Tek el kullanarak bileklik takmak oldukça zordur. Her zaman yanımızda yardım edecek birisi olmayabilir. Böyle durumlarda bilekliği takarken kaymaması için gerekli önlemi almamız gerekmektedir. Bilekliği kolunuza çeşitli yöntemlerle sabitleyerek sorunu çözebilirsiniz. Yazımızda size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak tek elle bilekliği rahatlıkla takabilirsiniz.

Kolay Bileklik Takma Yöntemi

Bileklik kullanmayı sevenlerin en zorlandığı şey bunu tek elle takmaya çalışmaktır. Bir elinizle tutup diğeri ile takmaya çalışırken bileklik kayıp düşebilir. Bu konuda uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Tel toka, ataş, ip ve bant tek elle bileklik takma yöntemleri arasında bulunmaktadır. Bant kullanarak bileklik takmak isterseniz, tek elle bileklik nasıl takılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde tel toka varsa sorunun çözümü için bunu da kullanabilirsiniz. Bilekliği tel tokaya geçirip bunun yardımı ile zorlanmadan kolunuza takabilirsiniz.

Tel Toka ile Bileklik Nasıl Takılır?

Tel toka ile bileklik takmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. +-

  • Kolunuzu düz bir zeminde, iç kısmı size dönük olarak yerleştirin.
  • Daha sonra bilekliği kanca ve kopçası üste gelecek şekilde tutun.
Tel Toka ile Bileklik Takma Resimli Anlatım
Tel Toka ile Bileklik Takma Resimli Anlatım
  • Tel tokayı bilekliğin halkasına geçirin ve tokayı kaymaması için üst tarafından tutun.
  • Diğer elinizle kopçayı tutup tel tokaya geçirdiğiniz halkaya takabilirsiniz.
  • Bu şekilde bilekliği taktıktan sonra tel tokayı halkadan çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir bileklik takma yöntemi paylaştık. Siz de bu pratik bilgiden faydalanarak bilekliği kolunuza zorlanmadan takabilirsiniz. Bu yöntemi öğrendikten sonra evde kolay bileklik modeli yapmak isterseniz, kum boncuk ile bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial