Kolay Barbie Kıyafet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay Barbie kıyafet yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz iki farklı kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebek için kıyafet yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size bahsedeceğimiz dikişsiz kıyafet yapma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Barbie bebeğini yeni bir kıyafetle görmek kızınızı mutlu edecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie bebek için kolay kıyafet yapma yöntemlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Barbie Kıyafet Yapımı

Evde dikişsiz Barbie kıyafet yapmak için evde bulunan artık kumaş, çorap ve poşet gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bunların dışında maske kullanarak da Barbie bebek için şık bir elbise yapabilirsiniz. Dikiş dikmeden ve yapıştırıcı kullanmadan kumaş ya da maskeyi sadece makas ile keserek şık kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız kıyafetlerin şıklığını tamamlamak için elinizde bulunan küçük boncuk, pul, parlak taş ve kurdeleleri kullanabilirsiniz. Bu tür süsleme malzemeleriniz yoksa arkası yapışkanlı simli eva ile küçük puantiye, kalp, yıldız ve çiçek gibi süslemeler yapabilirsiniz. Çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini de Barbie bebeğe kıyafet yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız çocuk taytından Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Kıyafet
Barbie Kıyafet

Dikişsiz Barbie Kıyafet Nasıl Yapılır?

Evde bulunan düz veya desenli kumaş parçalarını Barbie bebeğe kıyafet yaparak değerlendirebilirsiniz. Bunun için kumaş, bir tane tabak ve makas gerekmektedir. Tabağı kumaşın üzerine yerleştirerek etrafından iz sabunu ya da kalem ile geçin. Daha sonra kumaşı çizgilerin olduğu yerden keserek yuvarlak bir parça çıkarın. Bu parçayı önce ortadan ikiye katlayın ve katladığınız parçayı tekrar ikiye katlayın. Etek yapmak için dar yerinin ucunu makas ile kesin.

Barbie için Dikişsiz Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Dikişsiz Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde eteği yaptıktan sonra aynı veya farklı bir kumaştan kalın bir şerit kesin. Bunu Barbie bebeğin üst kısmına sararak arkada düğüm yapın ve kumaşın fazlalığını kesin. Bu şekilde kıyafeti kolay bir şekilde yaptıktan sonra isterseniz üzerine süsleme yapabilirsiniz.

Maskeden Barbie Elbise Yapımı

Evde maskeden elbise yapımı için beyaz veya renkli bir maske ve makas gerekmektedir. İlk olarak makas ile maskenin lastik olan kenarlarını dikkatli bir şekilde kesin. Bunu yaparken lastiklerden birisini kesmeden bırakmanız gerekiyor. Kestiğiniz lastiği atmayın bununla kemer yapacağız. Maskeyi resimde gördüğünüz şekilde kestikten sonra bunun dikişli olan yerlerini dikkatli bir şekilde açın. Sonraki aşamada dikişlerini açtığınız maskenin lastiğini bebeğin başından geçirin ve bedenini sıkı bir şekilde sarın.

Barbie için Maskeden Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Maskeden Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Kestiğiniz diğer lastiği kemer olarak bebeğin beline takın ve sıkarak düğüm yapın. Barbie için maske ile elbise yapımı bu şekilde olup isterseniz üzerine süsleme yapabilirsiniz. Süsleme yapımında daha önce de bahsettiğimiz gibi boncuk, pul ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Evde dikişsiz ve yapıştırıcısız Barbie elbise yapmak isterseniz bu yöntemlerden istediğinizi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede harika elbiseler yapabilirsiniz. Maskeden elbise yapımı konusunda fikir sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız videolu anlatıma da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial