Kolay Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay elbise yapabileceğiniz bir çalışma paylaşıyoruz. Barbie bebek için elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız dikişsiz elbise modellerini deneyebilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için yazımızda poşetten kolay Barbie elbise yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede şık bir bebek elbisesi tasarlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını çocuklar da rahatlıkla yapabilirler.

Kolay Barbie Elbise Yapımı

Evde dikişsiz Barbie elbise yapmak için genelde kumaş kullanılmaktadır. Esnek düz ya da desenli bir kumaşı makas ile keserek birçok farklı elbise modeli yapabilirsiniz. Düz bir kumaşı bebeğin bedenine sıkı bir şekilde sarıp beline lastik takarak kolay bir şekilde elbise yapabilirsiniz. Kumaşı farklı şekillerde keserek kendi özel elbise modellerinizi tasarlayabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Poşet kullanarak da Barbie bebek için şık elbiseler yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Poşet
 • Makas
 • 1 tane lastik

Uygulamanın yapımında üzerinde küçük desenler bulunan poşetlerden kullanarak şık bir elbise yapabilirsiniz.

Poşetten Barbie Elbise Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie bebeğe elbise yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak makas yardımı ile poşetten düz bir parça kesin.
 • Barbie bebeği poşetin üzerine koyarak ölçü alın.
 • Daha sonra belirlediğiniz yerden makas ile kesin.
 • Bu şekilde elinizde düz bir poşet parçası olacak. Bu poşetin üst kısmından orta kalınlıkta bir şerit kesin. Bunu yaparken bebeğin boynuna gelen kısmı kesmeden bırakın.
 • Bu şekilde bebeğe boyundan bağlamalı elbise yapılabilir.
Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
 • Hazırladığınız yukarısı bağcıklı olan bu elbiseyi bebeğin bedenine sıkı bir şekilde sarın ve beline ince bir lastik geçirin.
 • Yukarıda şeridi Barbie bebeğin boynuna bağladıktan sonra kalan fazlalığı makas ile kesin.
 • Beline kemer yapmak için poşetten şerit şeklinde uzun bir parça keserek bunu lastiğin üzerine getirerek arkada bağlayın. Fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için poşetten elbise yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde oyuncak bebek için birbirinden şık elbiseler yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için yapabileceğiniz başka bir dikişsiz elbise modeli incelemek isterseniz, Barbie için çoraptan elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial