Kola Kutusundan Hello Kittyli Gece Lambası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kola ve diğer içeceklerin metal kutusunu değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde boş kola kutusu varsa bunu atmak yerine sevimli bir gece lambasına dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey iğne ya da raptiye gibi ucu sivri bir cisim. Önerimiz dikkatinizi çektiyse kola kutusundan hello kitty’li gece lambası yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hello Kitty’li Gece Lambası Yapımı

Kola kutusu ve konserve kutuları geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu teneke kutudan lamba yapmak isterseniz üzerine sivri bir cisim ile delikler açmanız yeterlidir. Sonrasında teneke kutunun içine mum koyduğunuzda bu deliklerden yansıyan ışık sayesinde güzel bir gece lambası elde edebilirsiniz. Güzel bir tasarım olması için kutunun üzerine yıldız, kalp, çiçek ya da istediğiniz başka bir resim yapıştırıp bunun üzerine raptiye ile delik açabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada hello kittyli gece lambası yapılmış. Siz de bu yöntem ile aynı ya da farklı bir tasarım yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kola kutusu
  • Kağıt üzerine çizilmiş hello kitty resmi
  • Raptiye
  • Makas
  • Tealigt mum

Hello Kitty’li Gece Lambası Nasıl Yapılır?

Kola kutusu ve diğer malzemeler hazır ise gece lambası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz uygulama öncesinde teneke kutuyu boyayarak renklendirebilirsiniz.

  • İlk olarak bir kağıdın üzerine kalem ile hello kitty resmi çizin.
  • Daha sonra üzerinde resim olan kağıdı kola kutusunun ön tarafına bant yardımı ile tutturun.
Hello Kittyli Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Hello Kittyli Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
  • Kutuya sabitlediğiniz resmin çizgili yerlerine raptiye ile delikler açın.
  • Bu şekilde delikler açarak resmi tamamladıktan sonra kutuya yapıştırdığınız kağıdı çıkarabilirsiniz.
  • Metal kutunun üst tarafında bulunan deliği bantlayarak kapatabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra hello kitty lamba yapımı tamamdır. İçine mum koyabilmek için arka tarafına makas ile mum sığacak büyüklükte bir delik açın. Bu deliğin içine tealight mum koyabilir ya da telefonunuzun fenerini açarak gece lambasını kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilir. Aynı yöntem ile farklı bir tasarım yapmak isterseniz kola kutusundan fener yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial