Kişisel Okul Eşyaları Yapımı
Sosyal medyada paylaş

 

Küçük çocuklar okul malzemelerini sıkça kaybetmektedir. Böyle bir durumda okul malzemeleri genelde birbirine benzediği için bulmak zor olmaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için çocuğunuzun okul eşyalarına süslemeler yapabilir ve adını yazabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kalem, silgi, kalemtraş ve kalem ucu kutusu gibi eşyalar daha şık görünecek ve kaybolduğunda bulması kolay olacaktır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda kişisel okul eşyaları yapımı hakkında örnekler paylaşıyoruz.

Kişisel Okul Eşyaları Yapımı

Evde okul eşyası süslemesi yapmak oldukça kolaydır. Bunun için ekstra masraf yapmanıza gerek yok. Kağıt ve renkli kalemleri kullanarak çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Tasarımın kişiye özel olması için kağıdın üzerine çocuğunuzun adını ve soyadını yazabilirsiniz. Kağıdın üzerine minik kalp, çiçek, yıldız gibi süslemeler yapabilir ya da çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini çizebilirsiniz. Süslemeyi yaptıktan sonra daha dayanıklı olması ve güzel görünmesi için üzerini koli bandı ile kaplayabilirsiniz. Bu yöntem ile kurşun kalem, kuru boyalar, silgi, kalemtraş ve kalem ucu kutusu gibi okul eşyalarını kişiye özel olarak hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt
  • Renkli kalemler
  • Makas
  • Koli bandı
  • Çift taraflı bant

Kişisel Okul Eşyaları Nasıl Yapılır?

Kişisel okul eşyaları yapmak oldukça kolaydır. Kalemtraş süslemesi için kağıdı bunun üzerine koyarak ön ve arka tarafına göre iki tane kağıt hazırlamanız gerekmektedir. Bu kağıtların üzerini istediğiniz şekilde süsledikten sonra koli bandı ile üzerlerini kaplayın. Sonrasında bu desenli kağıtların arka tarafına çift taraflı bant yapıştırıp bunları kalemtraşın ön ve arka tarafına yapıştırabilirsiniz.

Kalemtraş Süslemesi
Kalemtraş Süslemesi

Elinizde çift taraflı bant yoksa kağıtların kenarına koli yapıştırarak da sabitleyebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması ile basit bir kalemtraşı şık bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yaparken renkli kağıt da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Silgi Süslemesi Yapımı

Çocuğunuzun silgisini kişiye özel hale getirmek isterseniz kağıdı silginin ucu açıkta kalacak şekilde şerit halinde kesin. Daha sonra bunun üzerine renkli kalemlerle küçük süslemeler yapın. Arada boşluk bırakıp buraya çocuğunuzun ismini yazın. Süslemeyi yaptıktan sonra kağıdın üzerini koli bandı ile kaplayın. Bandı keserken biraz fazlalık bırakarak kağıdı silgiye sarın ve fazlalık bant ile iki ucu birleştirin.

Silgi Süslemesi
Silgi Süslemesi

Bu yazımızda sizlerle kişisel okul eşyası yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaştık. Aynı yöntem ile kurşun kalem, kuru boya ve kalem ucu kutusuna da süsleme yapabilirsiniz. Çocuğunuz rengarenk süslemeler ve üzerinde ismi bulunan okul eşyalarını severek kullanacaktır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını deneyecek olanlar detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilir. Çocuğunuzun kalemlerini şık bir hale getirmek isterseniz, kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial