Kinder Joy Kabından Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kinder joy kaplarını değerlendirebileceğiniz eğlenceli bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocukların yediği sürpriz yumurtaların kapları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Elinizde bu kaplardan varsa atmak yerine çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda kinder joy kabından oyuncak yapımı paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında oyuncak küvet ve koltuk yapımı bulabilirsiniz.

Kinder Joy Kabından Oyuncak Yapımı

Kinder joy kabından minyatür küvet ve koltuk yapmak için 1 tane kap olması yeterlidir. Kinder joyların kabı iki parça halinde olduğu için birini koltuk diğerini de küvet yapımında kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemleri uygulayarak çocuğunuzun  oyuncak evi için sevimli bir küvet ve koltuk yapabilirsiniz. Kinder joy kabından küvet yapmak için; 1 tane kinder joy kabı, istediğiniz renkte akrilik boya, 1 tane ince pipet, makas, 4 tane boncuk ve yapıştırıcı gerekmektedir.

  • Kabı güzelce temizledikten sonra parçalardan birisini istediğiniz renkte akrilik boya ile boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kabı ters çevirin ve alt tarafına boncukları güzelce yapıştırın.
Kinder Joy Kabından Minyatür Küvet Yapımı Resimli Anlatım
Kinder Joy Kabından Minyatür Küvet Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde küvetin ayaklarını yaptıktan sonra sıra musluğu yapmaya geldi. Bunun için ince bir pipet kullanabilirsiniz.
  • Pipetin kıvrık yerini makas ile kesin ve bu parçayı kabın kenarındaki çıkıntıya yapıştırın.
  • Musluğun iki kenarına kırmızı ve mavi eva parçası yapıştırarak sıcak- soğuk düğmelerini yapabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak küvet yapımı tamamdır. İçine su koyarak minik bebeklere banyo yaptırabilirsiniz.

Kinder Joy Kabından Oyuncak Koltuk Yapımı

Kinder joy kabından minyatür koltuk yapmak için; 1 tane kinder joy kabı, istediğiniz renkte düz veya simli arkası yapışkanlı eva, makas, pipet, silikon tabancası gerekmektedir.

  • İlk olarak kabın üzerine eva ile kaplama yapmalısınız. Bunun için evadan makas yardımı ile ince uzun şeritler kesin ve bunları kabın üzerine hiç boşluk bırakmadan yapıştırın.
  • Kaplamayı yaptıktan sonra kabın iç ve dış kenarlarını da eva ile kaplayın.
  • Bu şekilde koltuğu hazırladıktan sonra sıra ayağı yapmaya geldi. Bunun için pipetten küçük bir parça kesin ve üzerine eva ile kaplama yapın.
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
  • Kaplama yaptığınız pipetin alt tarafına eva şeridini daire şeklinde sarın.
  • Hazırladığınız bu ayağı koltuğun arka tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın. Yaptığınız bu minik koltuğu oyuncak eve yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde oyuncak yapımı konusunda size ilham verecek iki tane örnek çalışma paylaştık. Siz de çocuğunuz için evde minyatür koltuk ve küvet yapmak isterseniz yukarıdaki resimli anlatımlardan faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu minik kapları farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, kinder joy kabından dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial