Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde sevimli minyatür koltuk yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede harika bir minyatür koltuk yapabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onun oyuncak evi için bu sevimli koltuklardan yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kinder joy kabından koltuk yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı

Evde minyatür koltuk yapımı için uygun şekil ve boyutta karton ve plastik malzemeler kullanılabilir. Tuvalet kağıdı rulosu, milkshake ambalajı, pet şişe, meyveli yoğurt kabı ile yapılan birçok minyatür koltuk çeşidi bulunmaktadır. Bizde bugün sizlerle kinder joy kabı ile minyatür koltuk yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çocuğunuzun yediği kinder joy sürpriz yumurtanın kabını atmak yerine değerlendirmek isterseniz minyatür koltuk yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kinder joy kabı
  • İstediğiniz renkte düz veya simli arkası yapışkanlı eva
  • Makas
  • Pipet
  • Silikon tabancası

Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kinder joy kabından minyatür koltuk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kabın üzerine eva ile kaplama yapmalısınız. Bunun için evadan makas yardımı ile ince uzun şeritler kesin ve bunları kabın üzerine hiç boşluk bırakmadan yapıştırın.
  • Kaplamayı yaptıktan sonra kabın iç ve dış kenarlarını da eva ile kaplayın.
  • Bu şekilde koltuğu hazırladıktan sonra sıra ayağı yapmaya geldi. Bunun için pipetten küçük bir parça kesin ve üzerine eva ile kaplama yapın.
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
  • Kaplama yaptığınız pipetin alt tarafına eva şeridini daire şeklinde sarın.
  • Hazırladığınız bu ayağı koltuğun arka tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kinder joy kabından minyatür koltuk yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz koltuğun içine koymak için evadan iki tane daire ya da kare parça kesip bunları birbirine yapıştırabilirsiniz. Minyatür koltuğa kaplama yapmak yerine isterseniz akrilik boya ile de boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için yukarıda uygulamanın resimli anlatımını paylaştık. Kolay gelsin. Kinder joy kabı ile farklı bir çalışma daha yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, kinder joy kabından minyatür küvet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial