Kelebekli Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Kelebekli Kolay Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kelebekli kolay dekoratif süs yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Son dönemlerde ev dekorasyonunda el yapımı dekoratif süs kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Kağıt, karton, hobi çubuğu, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu dekoratif süslerden birisi de panodur. Farklı malzemeler kullanılarak yapılan panolar şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz.

Kelebekli Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Evde kelebekli dekoratif süs yapmak için en ideal malzemelerden birisi kağıttır. Eski gazete ya da dergilerden yapacağınız kelebekler evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilir. Bunun için tek yapmanız gereken kağıda istediğiniz boyda kelebekler çizmek ve bunları makas ile kesmek. Sonrasında bu kelebekleri yapışkan yardımı ile istediğiniz yere tutturabilirsiniz.

Kelebekli Dekoratif Süs
Kelebekli Dekoratif Süs

Renkli fon kartonları ile yapacağınız kelebekleri bir kartona yapıştırdıktan sonra çerçeveleyerek evinizin duvarını süsleyebilirsiniz.

Kelebekli Dekoratif Süs-1
Kelebekli Dekoratif Süs-1

İstediğiniz renkte kelebekler yaparak bunları duvarınıza kalp ya da başka şekillerde yapıştırarak harika süslemeler yapmanız mümkün. Aynı yöntemi uygulayarak kapı süslemesi de yapabilirsiniz. Kelebekli pano yapmak isterseniz böyle bir tasarım da hoş olabilir.

Kelebekli Dekoratif Süs-2
Kelebekli Dekoratif Süs-2

Aynı rengin açı ve koyu tonlarını kullanarak farklı büyüklükte kelebekler yaparak bunlarla aşağıdaki gibi dikkat çekici bir duvar süslemesi yapabilirsiniz. Böyle bir süsleme kapıda da hoş duracaktır.

Kelebekli Dekoratif Süs-3
Kelebekli Dekoratif Süs-3

Elinizde kullanmadığınız çerçeveler varsa bunları da kalpli dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Çerçeve eski ise uygulama öncesinde bunu boyayarak daha şık bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz.

Kelebekli Dekoratif Süs-4
Kelebekli Dekoratif Süs-4

Evde çerçeveye benzer boş karton kutular varsa bunları kullanarak da kelebekli dekoratif süs yapabilirsiniz. Kutunun içini beyaz bir kağıt ile kapladıktan sonra bunun üzerine kelebekler yapıştırarak çok güzel bir pano yapabilirsiniz.

Kelebekli Kolay Dekoratif Süs Yapımı
Kelebekli Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Bu yazımızda sizlerle evde kelebekli süs yapımı hakkında fikir sahibi olabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Elinizde başka çalışmalardan artan kağıt, karton ya da eva gibi malzemeler varsa bunları  da kelebekli dekoratif süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, kelebeklerle harfli süsleme yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial