Kelebeklerle Harfli Süsleme Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kelebeklerle harfli süsleme yapımı isteyen herkesin rahatlıkla uygulayabileceği çok kolay bir el işi çalışmasıdır. Son dönemlerde kelebekli stickerlar dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Farklı renklerde ve boyutlarda olan bu kelebek stickerları başta salon, oturma odası ve çocuk odası olmak üzere evin her yerinde kullanılabilir. Kelebekle yapılan süslemeler sadece günlük yaşamda değil özel günlerde de çok işe yaramaktadır. Evinizde bir davet vereceğiniz zaman misafirlerinize görsel bir güzellik yaşatmak için kelebekli süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulama sayesinde evde kendiniz harika bir dekor oluşturabilirsiniz. Kelebeklerle harfli süsleme yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte fon kartonu
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Farklı boyutlarda kelebek şablonları

Kelebeklerle Nasıl Harfli Süsleme Yapılır?

Kartondan kelebek yapımında tek renk fon kartonu kullanabileceğiniz gibi aynı rengin açık ve koyu tonlarını bir arada kullanarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce süslemeyi yapacağınız alanın büyüklüğüne uygun bir harf şablonu oluşturun. Bu şablonun içini makas ile kesip boş bir hale getirin. Bu şekilde aradaki boşluğu kelebeklerle doldurarak kolay bir şekilde istediğiniz harfi yapabilirsiniz. Kelebeklerle harfli süsleme yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak kelebek şablonları yardımı ile fon kartonundan yeterli sayıda kelebek yapın.
 • Yapmış olduğunuz bu kelebekleri ortalarından katlayıp bu kısımlara parmağınızla bastırıp iz çıkarın. Bu şekilde kelebeklere daha güzel bir görünüm vermeniz mümkün. ,
 • Sonraki aşamada harf şablonunu bant yardımı ile süslemeyi yapacağınız yere tutturun.
 • Bu harfin içine kelebekleri yapışkan yardımı ile sabitleyin.
 • Harfin içi tamamen dolduktan sonra isterseniz kenarlara da kelebeklerle süsleme yapın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra kelebeklerle harfli süsleme yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu bahsettiğimiz uygulamayı kapı süslemesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuk odasının ya da salonun kapısında bu tarz süslemeler çok güzel duracaktır. İsterseniz bu yöntemi uygulayarak çok güzel bir pano da yapabilirsiniz. Karton kelebek yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, fon kartonu ile kelebek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Siz de kelebeklerle dekoratif süsleme yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Kelebeklerle Harfli Süsleme Yapımı
Kelebeklerle Harfli Süsleme Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial