Kelebek Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sevimli stickerlar kullanmayı seviyorsanız dışarıdan almak yerine bunu evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bugün sizlerle kelebek sticker yapımı başlığı altında size bu konuda ilham verecek kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için kelebek şeklinde sticker yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kelebek Sticker Yapımı

Çiçek, kalp ve kelebek sticker süsleme yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz süslemeler defter ve kitap kabının yanı sıra dekoratif ürünleri süslemek için de tercih edilmektedir. Sizin de böyle bir stickera ihtiyacınız varsa kağıt ve renkli kalemler kullanarak kısa sürede çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntem çok kolay olduğu için bunu çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Yapacağınız stickerın daha kullanışlı olması için üzerine bant ile kaplama yapabilirsiniz. Koli bandı daha geniş olduğu için bu bandı tercih edebilirsiniz. Kelebekleri farklı renklerde ya da simli boyalarla boyayarak daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzeme listesine göz atabilirsiniz.

Kelebek Sticker
Kelebek Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Düz beyaz kağıt
  • Renkli kalem
  • Makas
  • Koli bandı
  • Çift taraflı bant

Kelebek Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kelebek sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kağıdın üzerine kelebek çizmekle işe başlayabilirsiniz. Kaplamayı rahat yapabilmek için kelebeği çok büyük çizmemeniz gerekmektedir.
  • Çizimi yaptıktan sonra bunu renkli boyalarla istediğiniz şekilde boyayın.
  • Daha sonra üzerini koli bandı ile kaplayın.
  • Kaplamayı yaptıktan sonra makas ile etrafının fazlalıklarını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde kelebek sticker yaptıktan sonra bunun arkasına çift taraflı bant yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Stickerı istediğiniz yere yapıştırarak hemen kullanabilirsiniz. Stickerı daha sonra kullanacaksanız kaybolmaması için pişirme kağıdının üzerine yapıştırarak istediğiniz zaman buradan çıkararak kullanabilirsiniz. İsterseniz kelebek yapımı için renkli kağıtlar kullanabilirsiniz. Böylece boyamakla uğraşmadan bant ile kaplama yapmaya geçebilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda kelebek sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Emoji şeklinde sevimli stickerlar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan emoji sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kelebek Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Kelebek Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial