Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı

Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yuvarlak süs yapımı evde keçe tasarıma yeni başlayanların da zorlanmadan yapabilecekleri bir çalışmadır. Günümüzde keçe süsler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Farklı figürlerle yapılan düz ya da sarkaç duvar süsleri ve şık görünümü ile dikkat çeken kapı süslerinin kullanımı oldukça yaygındır. Evde keçe tasarım yapıyorsanız, bu çalışmalardan elinizde kalan keçeleri değerlendirmek için az sonra size bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Rengarenk görünümü ile dikkat çeken güzel bir keçe süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Birkaç tane farklı boyda yuvarlak nesne
  • Karton ( yuvarlak şablon yapmak için )
  • Kalem
  • İnce bir kurdele

Keçeden Nasıl Yuvarlak Süs Yapılır?

Keçeden süs yapmak için ilk olarak yuvarlak nesneler yardımı ile kartona farklı boyutlarda yuvarlak şekiller çizin. Bunları makasla keserek çıkarın. Bu şekilde yuvarlak şablonları hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Yuvarlak şablonu keçenin üzerine koyun ve etrafından makasla geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde farklı büyüklüklerde istediğiniz kadar yuvarlak keçe hazırladıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada yuvarlak keçeleri bir kurdeleye sıralayarak dikebilirsiniz. İsterseniz iki farklı boyda yuvarlak keçeyi üst üste dikerek daha farklı bir tasarım da yapabilirsiniz.
  • İsterseniz bu şekilde yuvarlak keçelerden oluşan şeritler yapabilir ve bunları bir perde askısına takarak mutfak ya da çocuk odasında perde olarak da kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde hem elinizdeki artık keçeleri değerlendirebilir hem de güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. İsterseniz yuvarlak keçelerden birkaç tane şerit yaparak bunları ortası delik bir halkaya geçirerek sarkaç süs yapabilirsiniz. Yapacağınız şeritleri ince bir ağaç dalına takarak bunu duvar süsü olarak da kullanmanız mümkün. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz yuvarlak keçeleri boncuk ya da pul gibi aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. Duvar süsü yapımında yuvarlak yerine kalp, çiçek ya da daha başka figürler de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde keçeden dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial