Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yuvarlak süs yapımı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların da kolaylıkla yapabileceği bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Keçe şık görünümü nedeni ile son dönemlerde dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bebek ve çocuk odası için yapılan sarkaç süslerde çoğunlukla keçe kullanılmaktadır. Keçe bulut, yıldız, çiçek ve kalp gibi figürlerle yapılan sarkaç süsler güzel görünümleri ile dikkat çekmektedir. Önceden keçe tasarım yapmamış olanlar bu tür çalışmaları yapmakta zorlanabilirler. Bu nedenle ilk olarak bugün bahsedeceğimiz uygulama gibi basit çalışmalarla işe başlamak daha uygun olacaktır.

Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı

Keçeden dekoratif süs yapmak için çoğunlukla yapılacak figüre uygun kalıplar kullanılır. Bu kalıplar sayesinde keçeye çizim yapılıp, makas ile kesilerek kolay bir şekilde dekoratif süs yapılabilir. Keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Az sonra size bahsedeceğimiz kolay tasarım çalışmasını uygulayarak çok güzel sarkaç süs ya da farklı dekoratif süsler yapmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte keçe
  • Farklı boyda yuvarlak kalıplar
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • İğne ve iplik
  • Yaptığınız süsleri tutturmak için ince bir kurdele ya da ip

Sarkaç süs yapacaksanız plastik ya da ahşap bir halka da gerekmektedir.

Keçeden Nasıl Yuvarlak Süs Yapılır?

İlk olarak bir kartona birkaç farklı boyda yuvarlak çizerek bunu makas ile kesip kalıpları hazırlayın. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek keçe ile güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

  • Keçelerden birinin üzerine yuvarlak kalıplardan büyük olanını koyun ve etrafından iz sabunu ya da kalem ile geçerek çizin.
  • Bu şekilde birkaç farklı boyda ve değişik renkte yuvarlak keçe hazırlayarak bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonrasında bunları büyükten küçüğe doğru üst üste dikin. Son olarak yaptığınız yuvarlak keçe parçaları ince bir kurdele ya da ipe tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Aynı yöntemi uygulayarak sarkaç süs de yapabilirsiniz. Yapacağınız keçe süsün daha dolgun görünmesini isterseniz alta yuvarlak bir parça dikerek içine biraz elyaf koyabilirsiniz. Evde kolay keçe süs yapmak isteyenler için aşağıda iki tane örnek çalışma paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, keçeden yıldızlı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı-1
Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial