Keçeden Yumurta İğnelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yumurta iğnelik yapımı keçe tasarım ile uğraşanların keyif alarak yapacakları bir çalışmadır. Keçe süsler sevimli görünümleri ile dikkat çektiği için günümüzde pek çok kişi evde keçe süs yapımı ile uğraşmaktadır. Keçe farklı şekillerde kesilip, dikilerek çok güzel tasarımlar oluşturulmaktadır. Keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz keçeden yumurta iğnelik yapımı isteyen herkesin yapabileceği kolay bir çalışmadır. Keçeden yumurta yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Yumurta İğnelik Yapımı

Evde keçeden iğnelik yaparak toplu iğne ve dikiş iğnelerini güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. İğnelik kumaş ya da örgü ile yapılan, iğnelerin üzerine tutturulduğu tasarımlardır. Dikiş dikmeyi seviyorsanız kendiniz için yağda yumurta şeklinde güzel bir iğnelik yapabilirsiniz. Bunu duvara asarak aynı zamanda güzel bir dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapılışı kolay olduğu için evde zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ve sarı keçe
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • İğne ve iplik
 • Biraz elyaf

Keçeden Yumurta İğnelik Nasıl Yapılır?

Yağda yumurta şeklinde bir iğnelik yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak beyaz keçenin üzerine tırtıklı bir yuvarlak ya da kare şekil çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Sarı ya da turuncu keçeye de yuvarlak bir şekil çizin. Bunu da makas ile keserek çıkarın.
 • 2 tane beyaz ve 1 tane de sarı parça hazırladıktan sonra iğneliği yapmaya geçebilirsiniz.
 • İlk olarak iki beyaz parçayı üst üste koyun ve kenarlarından dikerek birleştirin.
 • Yaptığınız bu beyaz parçanın ortasına sarı olanını koyun ve bunu diğer parçaya dikerek tutturun. Bunu yaparken dikişin bitmesine az kala biraz elyafı elinizde yuvarlayın ve bunu araya güzelce yerleştirdikten sonra dikişi tamamlayın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden yumurta iğnelik yapımı tamamdır.

İsterseniz bu iğneliğe küçük bir sap yaparak bunu duvara asabilirsiniz. Keçeden yaptığınız bu sevimli yumurtayı isterseniz dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak kendinize yağda yumurta şeklinde bir anahtarlık ya da cüzdan da yapmanız mümkün. Yumurta şeklinde keçe iğnelik yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Evde keçe ile güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden donut yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Yumurta İğnelik
Keçeden Yumurta İğnelik
Keçeden Yumurta İğnelik-1
Keçeden Yumurta İğnelik-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial