Sosyal medyada paylaş

Keçeden yonca yapımı keçe tasarımına yeni başlayanlar için en ideal çalışmalardan birisidir. Keçe ile yapılan çalışmalarda en çok kullanılan figürlerden birisi çiçektir. Farklı boyutlarda rengarenk çiçekler ile keçe kumaşlardan harika ürünler yapabilirsiniz. Keçe ev için dekor ürünü yaparken sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Keçeden çiçek yaparak bunları bir vazoya koyabilir ya da yapmış olduğunuz yastık ve paspas gibi dekor ürünlerini süslemek için kullanabilirsiniz. Evde zorlanmadan ve keyif alarak keçe çiçek yapmak isteyenler için aşağıda gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Yeşil keçe kumaş
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Dilerseniz yapacağınız yoncanın ortasını süslemek için incili boncuk veya küçük, parlak bir aksesuar kullanabilirsiniz.

Keçeden nasıl yonca yapılır? diye merak ediyorsanız aşağıda tüm adımların anlatımını bulabilirsiniz.

  • Yonca 4 yapraktan oluştuğu için ilk olarak keçe kumaştan 4 tane yaprak şeklinde parça kesin. Yapraklara nasıl şekil vereceğinizi resimden görebilirsiniz.
  • İpliği iğneye geçirin ve yaprakları yan yana dikerek düz bir şerit oluşturun.
  • Yaprakları ipe geçirdikten sonra iğneyi biraz daha çekerek ipi ortalayın.
  • İğneyi ipten çıkarın ve ipi dikkatli bir şekilde çekerek yaprakları alt tarafından büzdürün.
  • İpin iki ucu birleşene kadar uygulamaya devam edin ve sonrasında ipi arkada düğümleyerek sabitleyin
  • Yaptığınız yoncayı bu şekilde ya da süsleyerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Uygulama sonucunda ortaya yeşil ve 4 yapraklı bir çiçek çıktığı için yonca adını verdik. Aynı uygulamayı pembe, sarı, kırmızı gibi renklerle yaparak istediğiniz şekilde küçük çiçek yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında çiçeğin arkasına çengelli iğne takarak perde süsü olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu güzel çiçeği arkasına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsü olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız çiçek ile küçük kızınızın toka ve tacını süsleyerek de ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız örnek projede küçük bir çiçek yapılmış fakat siz isterseniz yaprakları biraz daha büyük keserek farklı boyutta çiçek yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe kumaşlar varsa bunları çiçek yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Konu ilginizi çekti ise aşağıda keçeden yonca yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resmi inceleyerek uygulama hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Keçeden Yonca Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Yonca Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial