Keçeden Yıldızlı Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yıldızlı süs yapımı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların da rahatlıkla yapabilecekleri bir çalışma olarak dikkatinizi çekebilir. Dekoratif süs yapımında keçe sıkça kullanılan bir malzemedir. Salon ve oturma odası için yapılan keçeden dekoratif süslerin yanı sıra bebek ve çocuk odası için de yapılan çok güzel keçe süsler bulunmaktadır. Keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz pratik uygulamayı yaparak çok güzel bir yıldızlı süs tasarlayabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Yıldız şablonu
  • Toplu iğne
  • Makas

Keçeden Nasıl Yıldızlı Süs Yapılır?

Keçeden yıldız yapmak için elinizde şablon yoksa bir kartona istediğiniz boyutta yıldız çizerek bunu kullanabilirsiniz. Genelde keçe tasarım yapılırken aynı şekilde iki parça kullanılır ve bunların içine elyaf koyularak, parçalar birbirine dikilir. Bu çalışmada ise yıldızlar tek parça olarak kullanılmaktadır. Keçeden yıldızlı süs yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Şablonu keçenin üzerine koyun ve toplu iğne ile tutturun. Daha sonra makas ile etrafından dikkatli bir şekilde keserek yıldızı yapın.
  • Bu şekilde yeterli sayıda yıldız yaptıktan sonra bunları dikiş makinesi ile dikerek birbirine tutturun.
  • Tüm bu aşamaların ardından keçeden yıldızlı süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keçeden yapacağınız yıldızların hepsini aynı renk ve boyutta yapabileceğiniz gibi isterseniz farklı renk ve boyutlarda yıldızla da yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yıldızların üzerine küçük boncuklar ya da pul gibi parlak aksesuarlar dikerek süsleyebilirsiniz. Yıldızları tek sıra halinde uzun bir şekilde birbirine dikerek bu süsü duvara ikiye katlayarak asabilirsiniz. İsterseniz bu yöntemi uygulayarak iç mekanda ve balkon kapısında kullanmak için dekoratif perde de yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında yıldız yerine çiçek ya da kalp figürleri de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa dekoratif süs yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. Keçeden kolay duvar süsü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Evde keçe tasarım yapmaktan hoşlanıyorsanız benzer bir çalışma olan, keçe ile kolay yıldızlı süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Yıldızlı Süs Yapımı-1
Keçeden Yıldızlı Süs Yapımı-1
Keçeden Yıldızlı Süs Yapımı
Keçeden Yıldızlı Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial