Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yaprak bardak altlığı yapımı evde keçe tasarım ile uğraşanların hoşuna gidecek bir uygulamadır. Günümüzde supla, bardak altlığı ya da nihale gibi servis ürünlerinin yapımında keçe sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz uygulamalar sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel servis ürünleri yapabilirsiniz. Hatta bardak altlığı, supla ve nihaleyi takım olarak da yapabilirsiniz. Keçe kategorimizde bu konuda birçok kolay çalışma bulabilirsiniz. Evde yaprak şeklinde bir bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden bardak altlığı yapmak için çiçek, yaprak, kalp, daire ya da meyve şeklinde figürler kullanabilirsiniz. İsterseniz bunların yerine daire ya da kare şeklinde düz bardak altlıkları da yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Uygun boyutta yaprak kalıbı
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • Dikiş makinesi yoksa iğne ve iplik

Yaprak yapımında çoğunlukla yeşil, sarı, kahverengi ve turuncu gibi renkler kullanılsa da siz kendi zevkinize göre başka renkler de kullanabilirsiniz.

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak yaprak kalıbını keçenin üzerine güzelce yerleştirin. İz sabunu ya da kalem ile etrafından geçerek keçeye yaprak şeklini çıkarın.
  • Bu şekilde 2 tane yaprak yaptıktan sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Yaprak bardak altlığının şık görünmesi için bunun üzerine damar şeklinde dikişler yapılmalıdır.
  • Bunun için iki yaprağı dikerek birleştirdikten sonra üzerine üzerine damar şeklinde dikişler yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yaprak bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde siz de evde çok güzel yaprak şeklinde bardak altlıkları yapabilirsiniz. Yapacağınız bardak altlığının daha kabarık görünmesini isterseniz bunun içine biraz elyaf koyabilirsiniz. İsterseniz yaprağa damar şeklinde dikişler yapmadan sadece iki parçayı birbirine dikerek de kolay bir şekilde bardak altlığı yapabilirsiniz. Keçeden rengarenk bardak altlıkları yaparak sevdiklerinize içecekleri daha şık bir şekilde servis yapabilirsiniz. Keçeden kolay bardak altlığı yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görsel size bu konuda yardımcı olabilir. Keçe bardak altlığını başka şekilde tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden emojili bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial