Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yaprak bardak altlığı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Keçe ile yapılan ürünler daha şık ve dayanıklı olduğu için bardak altlığı yapımında da bu malzeme sıkça kullanılmaktadır. Keçe kategorimizde bu çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak bardak altlığı ya da kitap ayracı gibi kolay çalışmaları denemekle işe başlayabilirler. Zamanla gerekli beceriyi kazandıktan sonra ise en zor uygulamaların bile kolaylıkla üstesinden gelebilirler. Keçeden yaprak şeklinde bir bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçe bardak altlığı yapımı için çoğunlukla çiçek, kalp ya da yaprak gibi figürler kullanılmaktadır. Daha kolay tasarımlar yapmak isteyenler ise düz kare ya da yuvarlak keçe parçalardan bardak altlığı yapabilirler. Bugün size bahsedeceğimiz çalışma çok kolay olduğu için bunu isteyen herkes rahatlıkla yapabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte keçe
  • Yaprak kalıbı
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas

Keçeden Yapraklı Bardak Altlığı Yapımı

Uygulamayı yapmak için elinizde yaprak şablonu yoksa bir kartona yaprak çizip bunu makas ile keserek kolay bir şekilde kalıp çıkarabilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki yaprak şablonunun çıktısını alarak bununla da kalıp yapmanız mümkün. Malzemeleri hazırladıysanız aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk önce yaprak kalıbını keçelerden birinin üzerine koyun ve bunun etrafından iz sabunu ile geçerek çizin. Daha sonra makas ile kesin.
  • Diğer keçeyi de aynı şekilde yaprak haline getirin.
  • Bu şekilde elinizde iki tane keçe yaprak olacak. Bunlardan birisi diğerinden biraz daha küçük olmalı. Bu nedenle keçe yapraklardan bir tanesinin kenarlarından makas ile çok az keserek küçültün.
  • Yaprak yapımı için gerekli olan parçaları hazırladıktan sonra büyük alta, küçük üste gelecek şekilde yerleştirin.
  • Dikiş makinesi ile etrafından dikerek iki parçayı birleştirin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yapraklı bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz bu konuda farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Örneğin iki yaprağı birbirine dikmeden önce bunlardan üst taraftakinin üzerine yaprak damarı şeklinde kesikler yapabilirsiniz. Bu zor geliyorsa iki parçayı dikerken yaprak damarı şeklinde dikişlerle daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden yaprak bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda keçeden yapraklı bardak altlığı yapımı ile ilgili örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Yaprak Şablonu-1
Yaprak Şablonu-1
Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial