Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Yapımı

Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden yapıştırıcısız resim çerçevesi yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir keçe tasarım çalışmasıdır. Keçe, dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Şık görünümü ve dayanıklı yapısı nedeni ile resim çerçevesi yapımı için de uygundur. Kendinizin ya da sevdiklerinizin resmini koymak için bir resim çerçevesine ihtiyacınız varsa bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Dikişsiz ve yapıştırıcısız bir çerçeve tasarlamak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Yapımı

Evde keçe resim çerçevesi yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Klasik bir çerçeve yapmak için keçeyi kare ya da dikdörtgen olarak kesmek gerekiyor. Bu şekilde 2 tane parça hazırladıktan sonra bunlardan birisinin içini koyacağınız resme uygun boyutta keserek kolay bir şekilde çerçeve yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalarda parçaları birleştirmek için yapıştırıcı ya da dikiş kullanılmaktadır. Dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size bahsedeceğimiz vidalama yöntemini uygulayabilirsiniz.

Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Yapımı
Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • Çerçeve için 2 farklı renkte keçe
 • Keçeden vida yapmak için istediğiniz renkte keçe
 • Süslemeler için birkaç farklı renkte keçe
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız çerçeve ve süslemeleri yapmak için hazır kalıp kullanabilirsiniz.

Keçeden Yapıştırıcısız Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Kalıp kullanacaksanız ilk olarak uygun boyutta düz bir çiçek resmini kartona çizin. Süsleme için de küçük çiçek, kalp veya yıldız kalıpları kullanabilirsiniz. Kalıpları hazırladıktan sonra resim çerçevesi yapımına başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak keçelerden birinin üzerine çiçek kalıbını yerleştirin. Bunun etrafından kalem ya da iz sabunu ile geçerek çiçeği çizin.
 • Farklı renkte bir keçe ile aynı çiçekten bir tane daha yapın.
 • Kullanacağınız resmi makas yardımı ile yuvarlak bir şekilde kesin.
 • Bu resmi keçelerden birisinin üzerine koyarak etrafından kalem ile geçin. Çizginin üzerinden makas ile keserek çiçeğin ortasına yuvarlak bir delik açın.
 • Bir keçenin üzerine yuvarlak bir şişe kapağı koyarak bu şekilde 6 tane daire şeklinde keçe parça hazırlayın. Bu yuvarlak parçaları ikiye katladıktan sonra kenarlardan makas ile keserek keçe vidaları yapabilirsiniz.
 • Sonraki aşamada küçük kalp ya da çiçek şeklinde keçe süsler hazırlayın.
 • Falçata ya da makas ile çiçek şeklindeki keçelerin üzerine aralarında biraz boşluk bırakarak 6 tane kesik yapın. Bu kesiklerin içinden keçe vidalar geçirileceği için boyutlarını ona göre ayarlamalısınız. Kesikler her iki keçede de aynı hizada olmalıdır. Hazırladığınız küçük keçe süslerin üzerine de aynı şekilde kesikler yapın.
 • Son olarak keçeyi düz olan çiçek şeklindeki parçanın üzerine koyun. Bunun üzerine ortasında boşluk bulunan parçayı yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra keçe ile yapıştırıcısız resim çerçevesi yapımı tamamdır. Keçe vidaları yerlerine geçirerek bu güzel çerçeveyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak eva ile de güzel bir resim çerçevesi yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, keçeden yapıştırıcısız resim çerçevesi videolu anlatım bu konuda size yardımcı olabilir. Deneyecek olanlara kolay gelsin. Bu tür uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, keçeden resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5ShPPr4LZWE

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial