Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden rüzgar gülü yapımı sayesinde evde çok kolay bir şekilde rüzgar gülü yapabilirsiniz. Rüzgar gülü genelde kağıt ya da karton ile yapılsa da kumaştan da yapılmaktadır. Kumaşla yapılan rüzgar gülü toka ve taç süslemesinde kullanılabileceği gibi bunlardan farklı dekoratif ürünlerde yapılabilir. Çiçeği anımsatan şekli nedeni ile yapacağınız keçe tasarımları süslemek için böyle bir rüzgar gülü yapmayı deneyebilirsiniz. Keçeden kolay rüzgar gülü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Küçük bir boncuk ya da başka süs aksesuarı

Keçeden Nasıl Rüzgar Gülü Yapılır?

Keçeden kolay rüzgar gülü yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk önce keçeden istediğiniz büyüklükte kare bir parça kesin.
  • Bu kare keçenin dört kenarından ortaya doğru çapraz şekilde kesikler yapın. Bunu yaparken keçeyi tamamen kesmemeye dikkat edin.
  • Bu şekilde kare keçe dört parçalı bir üçgen şekli alacaktır. Sonraki aşamada bu üçgen parçaların bir ucunu ortaya doğru kıvırın ve diğer ucunu olduğu gibi bırakın.
  • Tam ortada dört tane ucu birleştirdikten sonra bu kısmı iğne ve iplik ile güzelce dikin. İsterseniz bu aşamada boncuk ya da pul gibi süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz. Rüzgar gülünün ortasına dikeceğiniz bu tür aksesuarlar sayesinde daha şık bir tasarıma imza atmanız mümkün.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden rüzgar gülü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde keçeden çok güzel rüzgar gülleri yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe varsa bundan rüzgar gülü yapıp toka ya da taç süslemesinde kullanabilirsiniz. Keçe ile yapacağınız rüzgar gülünü uzun bir çubuğa geçirerek bunu çocuğunuza oynaması için verebilir ya da odasının dekorunda kullanabilirsiniz. Broş kullanmaktan hoşlanıyorsanız keçeden rüzgar gülü şeklinde şık bir broş da yapabilirsiniz. Farklı renklerde yapacağınız keçeden rüzgar güllerini özel günlerde evinizi süslemek için kullanabilir, isterseniz bunlardan kapı ya da duvar süsü de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, keçeden rüzgar gülü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial