Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Videolu Anlatım

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Keçeden rüzgar gülü yapımı videolu anlatım sayesinde evde istediğiniz renkte çok güzel bir rüzgar gülü yapabilirsiniz. Genelde rüzgar gülü yapmak için kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanılsa da farklı malzemelerle de rüzgar gülü yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kolay kendin yap uygulamasında rüzgar gülü yapmak için keçe kullanılmış. Keçe ile yapılan rüzgar gülü dekoratif ürün yapımından, giysi süslemeye kadar pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Siz de evde bu güzel çalışmayı denemek isterseniz, keçeden rüzgar gülü yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Rüzgar gülünün artasına takmak için parlak bir aksesuar

Keçe ile Nasıl Rüzgar Gülü Yapılır?

Keçe ile rüzgar gülü yapmak için ilk olarak kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan bir yerden keçe almanız gerekiyor. Günümüzde her renk keçe bulmak mümkün olduğu için bu konuda istediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçaları varsa bunları da rüzgar gülü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kullanacağınız keçe miktarı yapacağınız rüzgar gülünün boyutuna göre değişebilir. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Önce makas yardımı ile keçeden kare şeklinde bir parça kesmekle işe başlayın.
  • Daha sonra bu kare şeklindeki kumaşın 4 kenarına makas ile kesikler yapın. Bu kesikleri keçenin tamamına yapmamalısınız. Bunu yaparken ortada biraz pay bırakmanız gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada yaptığınız bu kesiklerin bir ucunu kıvırarak ortaya doğru getirin. Bunu yaparken hepsini aynı köşeden kıvırmaya dikkat etmelisiniz.
  • Tüm kenarları aynı şekilde katladıktan sonra tam ortaya arkası vidalı parlak bir aksesuar takabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçe ile rüzgar gülü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu ahşap bir çubuğa geçirerek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı yaparken isterseniz rüzgar gülünün ortasına parlak bir taş yapıştırabilir ya da boncuğa benzer bir süs aksesuarı dikebilirsiniz. Kağıt ya da karton ile rüzgar gülü yapmak istediğiniz zaman da bu yazımızda bahsettiğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, keçeden rüzgar gülü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda, Pratik Tv tarafından hazırlanan kolay rüzgar gülü yapımı videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=m26Flteo6eM

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial