Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı

Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden resim çerçevesi yapımı evde keçe tasarımla uğraşanların hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir el işi çalışmasıdır. Keçe ile yapılan dekor ürünleri şıklıkları ile dikkat çektiği için birçok bayan evde keçe tasarım ile uğraşmaktadır. Çocuk ve bebek odalarında kullanılan sevimli sarkaç süslerin ardından şimdi de keçe ile yapılan resim çerçeveleri oldukça popüler. Siz de evde sevimli bir resim çerçevesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı

Keçeden çerçeve yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için keçe tasarıma yeni başlayanlar bile bu çalışmayı hiç zorlanmadan yapabilirler. Tek yapmanız gereken aşağıdaki malzemeleri temin etmek ve sonrasında çerçeveyi yapmaya başlamak.

Gerekli Malzemeler

 • Çerçeveyi yapmak için istediğiniz renkte keçe
 • İz sabunu
 • Makas
 • Cetvel
 • Silikon yapıştırıcı
 • Süsleme yapmak için keçe, kurdele ya da parlak taş gibi aksesuarlar
 • Yapmak istediğiniz çerçevenin boyutuna uygun bir karton parçası

Keçe ile Çerçeve Yapımı

Evde güzel bir keçe çerçeve yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak keçenin üzerine kartonu güzelce yerleştirin ve etrafından iz sabunu ile geçerek çizgi çizin. Aynı şekilde 1 tane daha yapın.
 • Daha sonra bunları güzelce kesin.
 • Sonraki aşamada kestiğiniz bu parçalardan bir tanesinin kenarlarından pay bırakarak iç tarafına sabun ile dikdörtgen şeklinde bir çizgi yapın. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Bu iki parçayı silikon tabancası yardımı ile kenarlarından birbirine yapıştırarak tutturun. Bu şekilde resim çerçevesini yaptıktan sonra farklı renkteki keçelerden kalp, çiçek ya da istediğiniz başka figürler yaparak bunlarla çerçeveyi süsleyebilirsiniz.

Bir kurdele ya da tül parçasından fiyonk yaparak bunu da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak isterseniz çerçeveyi parlak taşlarla da süsleyebilirsiniz. İsterseniz keçe ile çiçek yaparak da harika bir çerçeve süslemesi yapmanız mümkün. Keçeden nasıl çiçek yapacağınızı bilmiyorsanız keçe kategorimizde bu konu hakkındaki örnekleri bulabilirsiniz. Çerçevenin kenarlarını makas ile tırtıklı bir şekilde keserek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva kağıdı ile de yapabilirsiniz.

Keçe ile kolay çerçeve yapımı bu şekilde olup çerçeveyi ister böyle, isterseniz arkasına bir parça yaparak da kullanabilirsiniz. İsterseniz keçe çerçevenin arkasına bir mıknatıs yapıştırarak bunu magnet olarak da kullanmanız mümkün. Bahsettiğimiz yöntemi uygulayarak 2 tane çerçeve yapıp bunların kenarlarına delik açarak buradan geçireceğiniz bir kurdele yardımı ile çok güzel bir çerçeve yapabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane çerçeve yapıp bunları bir kurdele ile birbirine tutturarak duvara da asabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Evde bu tür kolay tasarım çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız, keçeden çerçeve yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı
Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı
Keçeden Resim Çerçevesi
Keçeden Resim Çerçevesi
Keçeden Resim Çerçevesi-1
Keçeden Resim Çerçevesi-1
Keçeden Resim Çerçevesi-2
Keçeden Resim Çerçevesi-2
Keçeden Resim Çerçevesi-3
Keçeden Resim Çerçevesi-3

Bir cevap yazın