Keçeden Nasıl Rüzgar Gülü Yapılır?

Keçeden Nasıl Rüzgar Gülü Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden nasıl rüzgar gülü yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Son dönemlerde keçe ile yapılan dekoratif ürünler ve süs aksesuarları sıkça tercih edildiğinden biz de bugün sizlerle keçeden rüzgar gülü yapımını paylaşmak istiyoruz. Rüzgar gülü yapımında kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanılsa da keçeden de çok güzel bir rüzgar gülü yapılabilir. Taç ve toka süslemesinde ya da broş yapımında da keçe rüzgar gülü kullanabilirsiniz. Burada önemli olan rüzgar gülünün yapacağınız tasarıma uygun büyüklükte olmasıdır. Dışarıdan baktığınızda rüzgar gülü yapımının zor olduğunu düşünebilirsiniz fakat size bahsedeceğimiz yöntemi uyguladığınızda aslında bunun çok kolay olduğunu görebilirsiniz.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapmak için Gerekli Olan Malzemeler

Rüzgar gülü yapımı için gerekli olan başlıca malzemeler istediğiniz renkte bir keçe, makas ve ortaya tutturmak için herhangi bir süs aksesuarıdır. Bu aksesuar iğneli ise kolaylıkla ortaya tutturabilirsiniz. Bunun dışında rüzgar gülünün ortasına aksesuarı silikon tabancası ile yapıştırabilir ya da iğne ve iplik ile dikebilirsiniz. Elinizdeki her boydaki keçe parçasını rüzgar gülü yapmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede elinizdeki artık keçeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı

Keçeden rüzgar gülü yapımı oldukça kolaydır. Evde daha önceden böyle bir tasarım çalışması yapmayanlar bu konuda yeterli becerileri olmadığı için biraz zorlanabilirler. Yazımızı okuduktan sonra siz de evde çok kolay bir şekilde keçeden rüzgar gülü yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Keçeden kare şeklinde bir parçayı makas ile kesin.
  • Sonraki adımda bu parçanın dört köşesinden ortaya doğru makas ile kesin. Bunu yaparken ortada biraz boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Bir sonraki aşamada ise yapmış olduğunuz kesiklerin bir ucunu içe doğru kıvırın. Diğerlerini de aynı şekilde kıvırdıktan sonra ortaya parlak bir taş ya da boncuk gibi aksesuarlar takabilirsiniz. Bunları keçe rüzgar gülüne silikon yapıştırıcısı ile ya da iğne iplik ile tutturabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz keçe rüzgar gülünü güzel bir dekor ürünü olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz bununla taç ya da siyah tel tokaları da süsleyebilirsiniz. Konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda keçeden rüzgar gülü resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamayı yaparken zorlandığınız bir yer olursa daha önceden paylaştığımız, keçeden rüzgar gülü yapımı videolu anlatım bu konuda çok işinize yarayabilir.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial