Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Yapımı

Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kuşlu kitap ayracı yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Son dönemlerde keçe tasarım birçok kişi için hobi olmaktan çıkıp bir ek gelir imkanına dönüşmüştür. Marifetli bayanların keçe ile yaptığı tasarımlar şıklığı ile dikkat çekmektedir. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar bazı uygulamaları ilk etapta yapamayabilirler. Bu nedenle başlangıç olarak daha kolay keçe tasarım çalışmalarını denemekte fayda var. Keçeden kitap ayracı yapımı kolay olduğundan yeni başlayanlar için de uygun bir çalışmadır. Kendiniz ya da sevdikleriniz için keçe kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte keçe
 • İz sabunu
 • Makas
 • Kuş ve kalp şablonu
 • İğne ve iplik
 • İnce bir kurdele ya da ip

Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kuşlu kitap ayracı yapmak için öncelikle bir kuş bir de kalp şablonuna ihtiyaç vardır. Bunlar kitap ayracı yapımında kullanılacağı için boyutları büyük olmamalı. İsterseniz kalp yerine çiçek, yıldız ya da başka figürler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Yapımı

Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçalar varsa bunları kuşlu kitap ayracı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak şablonlar yardımı ile keçelerin üzerine kuş ve kalpleri çizmeniz gerekiyor. Bunun için şablonları keçelerin üzerine koyarak etrafından iz sabunu ile geçmeniz gerekiyor. Bu şekilde 2 kuş, 2 de kalp çizdikten sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
 • Kuş için keçeden minik bir gaga ve çiçek şeklinde parça kesin.
 • Kitap ayracı yapımı için gerekli olan parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada kuş ve kalp için hazırladığınız paçaları iğne ve iplik ile dikerek birbirine tutturun. Kalbin daha dolgun olması için isterseniz bu aşamada iki parçayı dikerken içine elyaf koyabilirsiniz.
 • Son olarak ince bir kurdele ya da ipin uçlarına kuş ve kalbi dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı istediğiniz renkte eva ile de yapabilirsiniz. Evde keçeden kolay kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki kuş şablonlarından kullanarak örnek çalışmadaki gibi sevimli bir tasarım yapabilirsiniz. Bu konuda güzel bir çalışma daha incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden elbise şeklinde kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kuş Şablonu-1
Kuş Şablonu-1
Kuş Şablonu-2
Kuş Şablonu-2
Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Yapımı
Keçeden Kuşlu Kitap Ayracı Yapımı

Bir cevap yazın