Keçeden Kuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kuş yapımı evde keçe tasarım yapanların hoşuna gidecek bir uygulama olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Keçe ile yapılan kuşlar dekoratif ürün yapımından kitap ayracı yapımına kadar birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. Yapılan keçe tasarıların süslemesinde de kuş figürü sıkça kullanılmaktadır. Rengarenk yapılan keçe kuşlar şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de evde keçeden kuş yapmak isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız örnek çalışmalar işinize yarayabilir.

Keçeden Kuş Yapımı

Keçeden nasıl kuş yapılır? evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların merak ettiği konulardan birisidir. Dışarıdan bakınca kuş yapımı zor gibi görünebilir fakat görüntü sizi aldatmasın. Bizim size kolay keçe kuş yapımı hakkında vereceğimiz tüyolar sayesinde siz de çok güzel keçe kuşlar yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte keçe
  • Kuş kalıbı
  • İz sabunu
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı
  • Kuşu süslemek için küçük keçe parçaları, boncuk ya da küçük parlak taş gibi aksesuarlar da kullanılabilir.

Elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa bunları kuş yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Keçeden Kuş Nasıl Yapılır?

Evde kolay bir şekilde keçe kuş yapmak için uygulayabileceğiniz 3 tane pratik çalışma bulunmaktadır. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce tasarımınıza uygun bir kuş kalıbı temin etmeniz gerekiyor. İsterseniz aşağıda verdiğimiz kuş kalıplarının çıktısını alarak bunları kullanabilirsiniz.

  • Keçe kuş yapmak için uygulayabileceğiniz ilk yöntem için kuş ve kanadını ayrı ayrı yapmanız gerekiyor. Bir kalıp yardımı ile farklı renkten keçe ile kuşu ve kanadını hazırlayın. Daha sonra kanadı silikon tabancası ile kuşun gövdesine yapıştırarak tutturun. Kuşu bu şekilde yaptıktan sonra farklı renkte bir keçe ile gagayı, gözleri ve diğer süslemeleri yapabilirsiniz. Bu kuşu yapmak için ilk kalıbı kullanmanız gerekiyor.
  • Diğer yöntemde ise kuşu kalıp yardımı ile çıkardıktan sonra farklı renkte bir keçe ile minik bir kalp yaparak bunu kanat yerine kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ikinci kalıp ile bu kuşu yapabilirsiniz.
  • Üçüncü uygulamayı yapmak diğerlerinden çok daha kolay. Hiç kalıpla uğraşmadan keçeye istediğiniz büyüklükte bir yuvarlak çizin. Bunu makas ile kestikten sonra en alttaki resimde gördüğünüz gibi minik keçe parçaları ile kanat, kuyruk ve gaga yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Sizlere bahsettiğimiz bu uygulamalardan hangisi kolayınıza geliyorsa onu yapabilirsiniz. Keçe ile yapacağınız rengarenk kuşları kullanarak evde çok güzel dekor ürünleri yapmanız mümkün. Siz de evde keçe kuş yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden faydalanabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız keçeden baykuş anahtarlık yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kuş Kalıbı
Kuş Kalıbı
Kuş Şablonu-1
Kuş Şablonu-1
Keçeden Kuş Yapımı
Keçeden Kuş Yapımı
Keçeden Kuş Yapımı-1
Keçeden Kuş Yapımı-1
Keçeden Kuş Yapımı-2
Keçeden Kuş Yapımı-2
Keçeden Kuş Yapımı-3
Keçeden Kuş Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial