Keçeden Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden küpe yapımı hem keçe tasarım hem de takı tasarımı ile uğraşanların ilgisini çekecek bir çalışmadır. Keçe birçok kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Keçe ile çok güzel dekoratif süsler, servis takımları, takı ve aksesuarlar yapılmaktadır. Şık görünümü ve dayanıklı yapısı nedeni ile taç ve toka süslemesinde de sıkça tercih edilir. Bugün size bahsedeceğimiz keçeden küpe yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Bayanların şık ve güzel bir küpeye her zaman ihtiyacı vardır. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir küpe yapmak isterseniz, keçe ile küpe yapmayı deneyebilirsiniz.

Keçeden Küpe Yapımı

Evde keçe küpe yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; istediğiniz renklerde keçe, yapıştırıcı, makas, küpe kopçası ve küçük bir pense. Bunların dışında boncuk ve küçük metal aksesuarlar da kullanabilirsiniz. İsterseniz küpe ucu yapmak için küçük kalıplar da kullanabilirsiniz. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Farklı renkte keçeler kullanarak aşağıdaki gibi şekerleme şeklinde bir küpe tasarlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken keçe kumaşları ince şeritler halinde kesmek ve bunları üst üste yerleştirdikten sonra spiral şeklinde sarmak. Bu şekilde istediğiniz büyüklükte bir küpe yapabilirsiniz.

Keçeden Küpe Yapımı
Keçeden Küpe Yapımı

Keçe ile meyve ya da sebze şeklinde sevimli küpeler de tasarlayabilirsiniz. Aşağıdaki gibi domates şeklinde bir küpe yapabilir ya da başka bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Keçeden Küpe Yapımı-1
Keçeden Küpe Yapımı-1

Keçeden keseceğiniz yuvarlak parçalarla aşağıdaki gibi bir küpe yapabilir bunu düğme ya da başka aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Keçe küpe yapmak için yapacağınız tasarımlar elinizdeki malzemeye ve el becerinize bağlıdır.

Keçeden Küpe Yapımı-2
Keçeden Küpe Yapımı-2

Keçe ile yapacağınız düz bir küpeyi inci görünümlü boncuklarla süsleyerek aşağıdaki gibi çok şık bir küpe yapmanız mümkün.

Keçeden Küpe Yapımı-3
Keçeden Küpe Yapımı-3

Elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa bunları küpe yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Keçeden Küpe Yapımı-4
Keçeden Küpe Yapımı-4

Bakır tel ve keçe ile çok güzel küpeler tasarlayabilir bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Keçeden Küpe Yapımı-5
Keçeden Küpe Yapımı-5

Bu yazımızda evde yapabileceğiniz keçe küpe modelleri hakkında bazı görselleri sizlerle paylaştık. Keçeden küçük kalp, çiçek ve yıldız gibi figürler yapıp bunlara küpe kopçası takarak çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial