Keçeden Kolay Patik Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay patik yapımı, örgü örmeyi bilmeyenlerin de patik yapabileceği güzel bir uygulamadır. Canlı renkleri ve kullanışlı olması nedeni ile keçe ile birçok farklı hobi çalışması yapılmaktadır. Bugün sizlerle keçeden patik yapımı paylaşıyoruz. Keçe patikler kışın ayağınızı sıcak tutarken, güzel görünümü ile de dikkat çekecektir. çarık şeklindeki bu patikler çocuğunuzun ayaklarını bir ayakkabı gibi sarıp, sıcak tutacağı için bebeklere de bu model patikler yapılabilir. Fazla malzeme gerektirmeyen ve çok el oyalamayan bu keyifli çalışmayı isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Kendiniz ya da çocuğunuz için çarık patik yapmak istiyorsanız gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Karton
  • İğne
  • İplik
  • Toplu iğne

Keçeden nasıl patik yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını aşağıda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Patiği yapmak için taban ve uzun parçalar gerekiyor. Ayak ölçüsünü güzelce alıp, kalıp çıkararak kullanımı rahat bir patik yapmanız mümkün.

  • Bir kartonun üzerine ayağınızı koyun ve etrafından çizerek bunu makas ile güzelce kesin. Aynı işlemi diğer ayak için de uygulayın. Sonrasında bu kartonu keçenin üzerine koyun ve kumaşı ayak kalıbına uygun şekilde kesin.  Bu şekilde patiklerin tabanı yapıldıktan sonra sıra bir sonraki aşamaya geldi.
  • Ayağınızın yanlardan ve üstten ölçüsünü alarak resimdeki gibi uzun bir parça kesin. Diğer ayak için de aynı şekilde parça kestikten sonra sıra bunları birleştirmeye geldi.
  • Patiğin tabanını düz bir zemine koyun. Diğer uzun parçayı bu tabanın arka tarafına ortalayarak yerleştirin. Bunu sağ ve soldan katlayarak öne doğru getirin. Kaymaması için toplu iğnelerle tutturun.
  • Arkadan başlayarak her iki parçayı birbirine dikerek keçe patik yapımını tamamlayın. İki parça üst üste geldiği için yukarı tarafları ayrıca dikmenize gerek yok.

Patik yapımı bu şekilde olup, sonrasında olduğu gibi giyebilir veya süsleme yapabilirsiniz. Patiği dikerken kalın ve canlı renkte bir ip kullanarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı evde yaparak kendiniz ve sevdikleriniz için kışın ayağı sıcacık saracak patikler hazırlayabilirsiniz.

Denemek isteyenler için projenin detaylarının daha iyi anlaşılması için aşağıda, keçeden kolay patik yapımı resimli anlatım veriyoruz. Resmi inceleyerek siz de harika keçe patik yapabilirsiniz.

keceden-kolay-patik-yapimi

Bir cevap yazın